ULUÇAY AFYONKARAHİSAR’A İKİ YENİ MÜZE KAZANDIRACAK

 AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay projeleri arasında yer alan ‘Tarım Müzesi’ ve ‘Mermer Müzesi’ ile ilgili açıklama yaptı. “Tarım ve mermer gibi sektörler Afyonkarahisar'ımızın temel unsurlarıdır. Bu müzelerin kurulmasıyla, geçmişimizi koruyacak, gelecek nesillere aktaracak ve şehrimizin turizm potansiyelini artıracağız” dedi.

İGM BAŞKANLIK SEÇİMİ CUMA GÜNÜ YAPILACAK İGM BAŞKANLIK SEÇİMİ CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Uluçay açıklamasında, “Yapacak olduğumuz Tarım Müzesi Afyonkarahisar’ımızın zengin tarım geçmişini ve tarımsal faaliyetlerini sergileyebileceğimiz önemli bir merkez olacak. Bu müze sayesinde şehrimizin tarımsal potansiyelini ve geçmişten günümüze tarımın nasıl evrim geçirdiğini gelecek nesillerimize gösterebileceğiz. Müzemizde bu topraklarda geçmişten günümüze yetiştirilmiş tüm ürünlerin ve tohumlarında örnekleri bulunacak. Aynı zamanda tarım kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması noktasında müzemiz şehrimize büyük katkı sağlayacak” dedi.

Açıklamasının devamında Mermer Müzesi ile ilgili konuşan Uluçay, “Dünyaca ünlü tescilli Afyon mermerimizin geçmişten günümüze hikayesini anlatan ve mermer zenginliğimizi sergileyebileceğimiz bir Mermer Müzesi kuracağız. Afyonkarahisar'ımızın dünya çapında ünlü mermer sektörünü tanınırlığını artırmak ve bu alandaki mirasını korumak amacıyla böyle bir müzeyi projelerimiz arasına dahil ettik. Müzemiz şehrimizin ekonomik ve kültürel değerlerine katkı sunacak” dedi.

Uluçay açıklamasına şöyle devam etti; Tarım ve mermer gibi sektörler Afyonkarahisar'ımızın temel unsurlarıdır. Bu müzelerin kurulmasıyla, geçmişimizi koruyacak, gelecek nesillere aktaracak ve şehrimizin turizm potansiyelini artıracağız dedi.