OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ OLGUN'DAN ULUÇAY'A SERT TEPKİ

ULUÇAY AFYON’DA COŞKUYLA KARŞILANDI

Ankara’da düzenlenen aday tanıtım toplantısının ardından Afyonkarahisar’a dönen Belediye Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay yapılan konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı oldunuz, neler söylemek istersiniz?

AK Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Ceylan Uluçay, “Önceki dönemde bu vatana, bu millete hizmet etme şerefine nail olan Abdullah Kaptan Başkanımıza, Burhanettin Çoban Başkanımıza, Mehmet Zeybek Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Onların yarım kalan projelerini de biz inşallah tamamlayacağız. Ve inşallah yeni vizyon projelerle Türkiye Yüzyılı’na yakışır ve Cumhuriyetimize yakışır bir şekilde Afyonkarahisar’a hizmet edeceğiz inşallah. Bu dönemde birlik, beraberlik, bütünlük ve Afyonkarahisar mutlu bir şehir, mutlu bir belediyecilik inşa edeceğiz. Ben de sizlere, basın mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sizler de gece gündüz bizlere, Afyonkarahisar’a destek olmak için çalışıyorsunuz. İnşallah kazasız belasız bir seçim atlatırız. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Mahinur Bakanımıza vermiş olduğumuz sözleri de yerine getirmiş oluruz. Onlar bugün şunu söylediler; biz her zaman Afyonkarahisar’ın her zaman arkasındayız, siz inşallah projelerinizi yapın biz her zaman Afyon’a destek olacağız. Özellikle de geleceğiz, her projeyi de yatırım programına alacağız dediler. Bunun sözüyle ve gayretiyle diyorum ki inşallah Afyonkarahisar 2024 seçimlerinde ve Türkiye Yüzyılı’nda en hızlı büyüyen, en hızlı gelişen ve vizyona sahip olan bir il olacak. Bunun da sözünü veriyorum inşallah. Tuttuğumuz Allah’ın izniyle koparırız. Ve inşallah Afyonkarahisar’da küslük, dargınlık olmadan seçimi atlatırız. Tüm aday adaylarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu bir medeni cesarettir. İnşallah Afyon’a hizmet etme sevabına nail olur diyorum. Onların da gayretiyle, çabasıyla inşallah bu şehri yöneteceğiz. İnşallah tekrar diğer parti adaylarımıza da kazasız belasız bu seçimi atlatmak nasip olur. Cumhur İttifakımız ile de kazasız belasız atlatmak nasip olur diyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ile Ankara’da sahnede neler görüşüldü?

Ankara’daki aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı ile sahnede sohbet eden Uluçay konuşmalarından bahsederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman arkandayım ve Afyonkarahisar sizlere emanet, projelerinizi hızlı bir şekilde hayata geçirin dediler. AK Partimizin kurulduğu topraklar sizlere emanet dediler ve Afyonkarahisar’a selamları var.” dedi.

İl Başkanı Kim olacak?

Bundan sonraki İl Başkanı kim olacak sorusuna ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Teşkilat Başkanımız karar verecekler ama bizim AK Parti’de gerçekten yetişmiş kardeşlerimiz var. Şu an yönetimde de bulunan ve dışarıda da görev alan arkadaşlarımız var. AK Parti hazine gibidir. Her zaman görev yapacak ve il başkanlığını bizden daha iyi yapacak bir sürü arkadaşımız var.” şeklinde cevap verdi.