“ÜLKÜCÜLER SERDEN GEÇER; DAVADAN VAZGEÇMEZ”

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları, Türkiye-Çekya maçı öncesinde yükseköğretim ve ortaöğretime yönelik bir etkinlik düzenledi. Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, “Ülkücüler serden geçer, davadan vazgeçmez” dedi

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları, üniversite ve lise öğrencilerinin katıldığı etkinlik düzenledi. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda oynanan Türkiye-Çekya maçı öncesinde Ülkü Ocakları’nda gerçekleştirilen etkinlikte birlik ve beraberlik mesajı verilirken gençlere Ülkücülük bilinci hakkında bilgi verildi.

VALİ YİĞTBAŞI, “ZAFER MÜZESİ HEPİMİZİN, AĞUSTOS’TA TAMAMLANMIŞ OLACAK” VALİ YİĞTBAŞI, “ZAFER MÜZESİ HEPİMİZİN, AĞUSTOS’TA TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Çetinkaya, “Biz Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş’in ifadesi ile ‘Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar Müslüman’ız, bu davanın bir neferiyiz. Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle adamın adamı değil davanın adamlarıyız. Mete Han’ın, Kürşat’ın, Sultan Alparslan’ın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Yavuz Selim Sultan’ın, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Abdülhamit Han’ın, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın genç mirasçılarıyız. Ülkücülük bir heves değil, hayatın merkezindedir. Ülkücülük, ülkemizde ve dünyadaki tüm olaylara bu bilinçle bakmak ve tavır almak, harekete geçmektir. Ülkücüler serden geçer; davadan vazgeçmez” ifadelerini kullandı.

Çetinkaya, “Bize verilen bu kutlu görevde yardımcı olan yönetim arkadaşlarımızla hedefimiz bu davanın önemini ortaöğretimden başlayarak yükseköğretimde okuyan gençlerimize anlatıp bilinçli gençler yetiştirmektir. Bu kutsal görevi yerine getirmek için üstün bir gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Ayben Horzum