MOBİL GÖÇ NOKTASI UYGULAMASI BAŞLIYOR MOBİL GÖÇ NOKTASI UYGULAMASI BAŞLIYOR

TÜRSAB’A BAĞLI ACENTELER FRİGYA’YI İNCELEDİ

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya ve acente yetkilileriyle bir araya geldi.

Turizmin 12 aya ve yurt geneline yayılmasının yanı sıra ülkemize daha fazla turist çekilmesini sağlamak amacıyla yeni rotalar keşfeden ve acente yetkilileriyle geziler yapan TÜRSAB heyeti bu kapsamda İhsaniye ilçesinde Frigya’yı ve Ayazini köyünü keşfetti.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın katılımıyla TÜRSAB Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya ve acente yetkilileri, Frigya’nın turizm potansiyeli, bölgenin daha fazla tanıtılması, yerli ve yabancı turistin daha çok misafir edilmesi başta olmak üzere pek çok başlıkta görüşme yaptı.

“Yaz Aylarında Güzel Gelişmeler Göreceğiz”

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Vali Yiğitbaşı, Frigya turizm destinasyonun tanıtılması noktasında önemli bir toplantı yaptıklarını söyleyerek, “TÜRSAB'ın başlattığı Turizm Yüzyılı projesinde Afyonkarahisar'ın da önemli bir rota olabileceğini düşünüyoruz. Afyonkarahisar, inanç, doğa, spor, tarih, kültür ve gastronomi turizminin merkezi konumunda. Çok fazla potansiyeli bir arada barındırıyoruz. Bu potansiyelimizi yerli ve yabancı turistlere anlatmayı ve tanıtmayı konuştuk. Bu görüşme bir başlangıç diye düşünüyorum. İlerleyen günlerde daha somut adımlar için yine bir araya geleceğiz. Yaz aylarında da güzel gelişmeler göreceğimize inanıyoruz." ifadesini kullandı.