“TÜRKİYE’DE Kİ SIĞINMACI VE MÜLTECİLER, ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZI İŞ YAPAMAZ HALE GETİRDİ”

Millet Partisi (MP) Genel Başkanı Cuma Nacar, esnafların gerçek anlamda fonksiyonlarını icra ettiği bir toplumun yıkılmasının mümkün olmayacağını ifade ederek, “Türkiye’de ki sığınmacı ve mülteciler esnaf ve sanatkârlarımızı birçok alanda iş yapamaz hale getirdi. Bu durum bu ülkenin geleceği açısından son derece büyük bir tehlikedir” dedi.

Bir dizi programa katılmak amacıyla Afyonkarahisar’a gelen Millet Partisi (MP) Genel Başkanı Cuma Nacar, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Cengiz Üstün’ü ziyaret etti.

“ESNAF VE SANATKÂRLAR DEVLETİ AYAKTA TUTAN TEMEL TAŞLARDIR”

Genel Başkan Nacar, bir toplumun temel taşını esnafların oluşturduğunu ifade ederek, “Bir ülkede esnaflar gerçek manada fonksiyonlarını icra ediyorlarsa, o toplumun yıkılması mümkün değildir. Fakat özellikle son zamanlarda sığınmacı ve mültecilerin Türkiye’yi işgaline bağlı olarak maalesef birçok alanda esnaf ve sanatkârlarımız iş yapamaz hale getirildi. Bu durum bu ülkenin geleceği açısından son derece büyük bir tehlikedir. Oysa ki; esnaf ve sanatkârlarımız tarihimizde örnekleri de görüldüğü üzere devletimizi ayakta tutan temel taşlardır. Osmanlı zamanında da Selçuklu zamanında da inancımızın, kültürümüzün medeniyetimizin, yayılmasında, gelişmesinde ve ilerlemesinde esnaf ve sanatkârlarımızın çok büyük rolü olmuştur. Diğer topluluklara örneklik teşkil etmişler numune olmuşlardır. Esnaf ve sanatkârların hayatında o toplumun medeniyetini oluşturan inanç, kültür ve ahlak baktığınız zaman yaşantısında görünür. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’nin başında Cengiz Bey gibi vatansever, milliyetçi bir kardeşimizin olması Afyon için bir umuttur. Kendilerini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de Ki Sığınmacı Ve Mülteciler, Esnaf Ve Sanatkârlarımızı İş Yapamaz Hale Getirdi”

“AHİLİK KÜLTÜRÜNÜ 37 ODAMIZLA BİRLİKTE YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“MÜHRÜ GÜNEŞE BASALIM, AMPULÜN DEVRESİNİ KESELİM” “MÜHRÜ GÜNEŞE BASALIM, AMPULÜN DEVRESİNİ KESELİM”

ESOB Başkanı Cengiz Üstün ise nazik ziyaretlerinden dolayı Genel Başkan Nacar ve beraberindekilere teşekkür etti. Konuşmasında Türklerin İslamiyet’i kabul ettiği günden itibaren aklı ve ilmi esas alarak çalışmalarını bu düstur yürüttüklerini kaydeden Üstün, “Sadece çıraklık, kalfalık yetiştirmek üzere değil, topluma örnek olan ahilik kültürünü esnaf ve sanatkârlar olarak Afyonkarahisar’da 37 odamızla birlikte yaşatmaya çalışıyoruz. Küçük sermayemizi alın terimiz ile birleştirip hayatımızı idame ettirmeye çalışan insanlarız ki; Sayın Genel Başkanımızın bizleri de ziyaret etmesi esnaf ve teşkilatımız adına çok değerli. Millet Partisi bizim için çok önemli, Millet Partisi’nin Kurucusu Aykut Edibali hemşerimizdir. Türkiye’nin siyasi partiler yasasına takılıp, gerçek siyasi partilere ihtiyacı olduğu dönemde, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Millet Partisi olarak ittifak yaparak, milletimize hizmet etmişlerdir.” dedi.