“TÜM STK’LARIN YANINDAYIZ”

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİ 177. YILINI KUTLUYOR

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş seçim çalışmalarına Sivil Toplum Kuruluşları’nı ziyaret ederek devam ediyor.

Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, seçim çalışmaları kapsamında ilimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarını da unutmadı. Seçim çalışmaları kapsamında STK buluşmalarına devam eden Karataş, Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Türkiye Kızılay Derneği ve İHH İnsani Yardım Vakfı Afyonkarahisar Temsilciliklerini ziyaret etti. Vakıf yöneticileri tarafından Karataş’a, Afyonkarahisar çapında yapılan çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi verildi.

Özellikle deprem sürecindeki üstlendikleri görevler, insani yardımlar, yetim çalışmaları ve eğitim projeleriyle ilgili bilgi aktarılan Karataş, Sivil Toplum Kuruluşlarının etkin farkındalığını topluma hissettirmenin yolu, toplumun gereksinimlerine cevap vermekle eşdeğer olduğunu, sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerini takdir ettiğini, bunların içerisinde en değerlisinin insani yardım faaliyetleri olduğunu kaydetti.

Tüm STK’ların yanında olacaklarını dile getiren Karataş, Sivil Toplum Kuruluşları’nın bir yıl önce yaşadığımız deprem sonrasında, tek yürek olarak ülkemizin yaralarını sarmak üzere hızlı bir şekilde harekete geçerek bu süreçten başarı ile çıktığını belirterek tekrar teşekkür etti.

STK’LARIMIZIN ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

Karataş; Cansuyu, Kızılay, İHH gibi müsbet manada çalışmalar yürüten tüm STK’ların çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Saadet Partisi olarak STK’larımızın tüm çalışmalarına her zaman destek verdik. Özellikle bende geçmişte birçok STK vasıtasıyla gönüllü olarak dünyanın dört bir yanına gittiğimde faaliyetlerini görmekten ve gönüllü olarak faaliyetlerinde bulunmaktan daima gurur duydum. Dolayısı ile emeği geçen bütün arkadaşları, herkesi tebrik ediyorum. STK'larımızın şimdi özellikle bugün Filistin ve Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli coğraflarındaki yardım faaliyetleri, eğitime, eğitimde de kimsesiz çocuklara, yetimlere öncelik veriyor olması ve bu çerçevede yeni bir program geliştiriyor olması her türlü takdirin üstündedir. Bunu hepimiz, bütün gücümüzle desteklememiz lazım.’’

ŞEHRİMİZİN KALKINMA SÜRECİNDE AKTİF ROL ALACAKLAR

Karataş; ‘’En kıymetli hizmet en muhtaç olana götürülen hizmettir. Şüphesiz en muhtaç olanlar da annesiz babasız çocuklar yani yetimlerdir. Dolayısıyla bu vakıf-derneklerimizin bu yönde olağanüstü bir hizmet yaptığını görüyorum. Bizler de her zaman bu kuruluşlarımızın en büyük destekçisi olacağız. Bizler güçlü, çeşitli, çoğulcu ve sürdürülebilir bir sivil toplum için belediyenin sorumluluğunda uygun ortamın oluşturularak sosyal ve ekonomik kalkınma süreçlerine toplumun tüm kesimlerinin daha etkin katılımı sağlayacağız. İnanıyorum ki herkes bunun değerini bilecek ve elinden gelen her türlü katkıyı sağlayacaktır. Bir kez daha tebrik ediyorum, Allah razı olsun" dedi.