TED KOLEJİ’NDEN ANLAMLI KONSER

TED Afyon Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Dürdane Kahveci, kolej öğrencilerinin kardeş okul olarak seçtikleri Dadak İlkokulu ve Dadak Ortaokulu’nun ihtiyaçlarını karşılamak için “İyilik Konseri” düzenlediklerini açıkladı. Kahveci, konser geliri ile iki okulun ihtiyaçlarının giderileceğini ifade etti.

TED Afyon Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Dürdane Kahveci, Türk Eğitim Derneği’nin (TED) “Eğitimde fırsat eşitliği” misyonu doğrultusunda 96 yıldır çalışmalar yürüten Türkiye’nin en köklü kurumu olduğunu belirtti.

“DADAK İLKOKULU VE ORTAOKULUNU KARDEŞ OKUL SEÇTİK”

TED Afyon Koleji olarak düzenledikleri İyilik Konseri hakkında bilgi veren Lise Müdürü Dürdane Kahveci, şunları kaydetti: “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek amacıyla TED Afyon Koleji Anadolu Lisesi Bilim İnsanı Yetiştirme Programı Öğrencilerimiz Sosyal Sorumluluk Projesi ile harekete geçtiler. Şuhut İlçesinin Dadak İlkokulu ve Ortaokulunu ‘Kardeş Okul’ olarak seçtik ve okulun ihtiyaçlarını belirledik. Okul-Aile Birliğimizin desteği ile AKÜ Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Topluluğu sanatçıları ve öğrencilerimizle bir ‘İyilik Konseri’ düzenledik. Konserden elde edilen gelirle okulun Atatürk Büstü, basketbol potaları, oturma bankları yenilenecek.”

“KARDEŞ OKULUMUZUN KÜTÜPHANESİNİ DE ZENGİNLEŞTİRECEĞİZ”

Müdür Kahveci, sözlerini şöyle tamamladı: “Kardeş okulumuzun Dadak İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin kitap ihtiyaçlarını karşılamak için ayrıca yürüttüğümüz ‘Her Kitap Bir Umut’  projesiyle okulun kütüphanesini zenginleştireceğiz. TED Afyon Koleji olarak eğitimin, geleceğimizi şekillendirdiğinin farkındayız. Kardeş okulumuzun öğrencilerinin daha eşit fırsatlarda eğitim alabilmesi adına destek olmaya devam edeceğiz. Bilim İnsanı Yetiştirme Programında da hem geleceğin bilim insanlarını hem de topluma duyarlı, topluma yön verecek gençlerimizi yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin böyle anlamlı bir projeyi yürüttükleri için onlarla gurur duyuyoruz. İyilik Konserine destek veren Okul-Aile Birliğimize ve AKÜ Devlet Konservatuvarı sanatçılarına teşekkür ediyoruz.”