TAYTAK, “MHP İNANCIN ADIDIR, BAKARIZ DEMEDİK YAPARIZ DEDİK”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP’nin inancın ve birliğin adı olduğunu vurguladı. Milletvekili Taytak, “Biz bakarız demedik, yaparız dedik ve yaparız.” dedi.

AFYONKARAHİSAR’A HAKİM VE SAVCI ATAMALARI AFYONKARAHİSAR’A HAKİM VE SAVCI ATAMALARI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Bolvadin İlçesi ve ilçeye bağlı Dişli, Özburun Beldelerinde Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılış törenlerine katlıdı.

“YEREL SEÇİMİN İKİ ANLAMI VAR”

MHP SKM açılış törenlerinde konuşan Milletvekili Mehmet Taytak, yerel seçimlerin iki önemli anlam taşdığını belirtti. Milletvekili Taytak, “Önümüzde mahalli ve idareler seçimleri var. Bu seçimlerin iki anlamı var. Birincisi sizin destekleriyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan makamında devam ediyor ve Cumhur İttifakı’nın hükümeti kuruldu. Bu da başarıyla devam ediyor. Fakat geçen dönemde, Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Mersin, Adana gibi şehirlerimizi zillet ittifakına kaptırdık. Ancak buralarda görüldü ki, bunların derdi hizmet değil, derdi hezimet, dert ve sıkıntılardı. Cenab-ı Allah şimdi bize bu süreyi getirdi. Önümüzde bir fırsat var. Hem kaybettiğimiz şehirlerde hem de buralarda Allah izin verirse bayrağımız dalgalanacak.’’ dedi.

“BİZ BAKARIZ DEMEDİK, YAPARIZ DEDİK VE YAPARIZ”

“Belediye başkan adaylarımız verdikleri sözleri teker teker yerine getirecek.” diyen Milletvekili Taytak, “Onlara inancımız tamdır. Önümüzdeki günlerde sizinle görüşmelerinde buralarda yapacakları bütün projeleri sizlerle paylaşacaklar. Onların verdiği her söz bizim de namusumuzdur. Yapılması gereken ne varsa mutlaka başaracağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Biz bakarız demedik, yaparız dedik ve yaparız. 1995 yılında da buradaydım, 1991 yılında da buradaydım bugün de buradayım. Milliyetçi Hareket Partisi inancın ve birliğin adıdır. ’’ diye konuştu.

“MHP, BİNLERCE MAĞDURİYET YAŞAMIŞ BİR SİYASİ HAREKETİN ADIDIR”

Milletvekili Taytak, sözlerine şöyle devam etti: “Biz ayırmadan ayrıştırmadan gereken neyse onu yapacağız. Başkan adaylarımız kazanacak ama mazbatalarını aldıkları gün üç hilali buradan çıkartacak ve herkesin belediye başkanı olacaklar. O makam kapısı herkese açık olacak. Onun, bunun değil, yukarıdan gelen talimatla değil, aklı fikri burada camisinde, okulunda, hastanesinde, yolunda işinde olacak. 7\24 çalışacak bizi her gün arayacak. Biz de ne gerekiyorsa teker teker yerine getireceğiz. Sayın Genel Başkanımız her zaman ifade ederler, ‘Belediye Başkanında kazanana kadar parti bellidir. Kazandıktan sonra kendi memleketinin insanlarına o verdi bu vermedi, oraya yolu götürmeyelim buraya asfalt atmayalım gibi bir ayrımımız olamaz.’ Milliyetçi Hareket Partisi’nin asla olamaz. Milliyetçi Hareket Partisi 55 yıldır, vatan, bayrak, devlet diyerek binlerce şehit, binlerce gazi, binlerce mağduriyet yaşamış bir siyasi hareketin adıdır. Bir inancın ve birliğin adıdır.”

“ADAYLARIN GEÇMİŞİNE BAKMAK LAZIM”

Türkiye’de siyaset yapmak için değil, ülkenin bekası için hizmet ettiklerini ve bunu yapmaya devam edeceklerini belirten Milletvekili Taytak, yapacakları tüm çalışmaları en hızlı ve layıkıyla yerine getireceklerini vurguladı. Her partinin geçmişine bakılması gerektiğini söyleyen Taytak, “Diğer siyasi partilerin adayları da olacaktır ve bir şeyler söyleyeceklerdir. Malumunuz söylerken geçmişine bakacaksınız. Yeni adaylar söylerken de diline bakacaksınız. Eğer diyorsa ki, ‘Afyonspor’u süper lige çıkaracağım’ sallıyor diyeceksiniz alkışlayacaksınız. Ya da diyorsa ki, bedava ev dağıtacağım diye, onu da sallıyor diye alkışlayacağız. Bizim bütün projelerimizin ayağı yere basar. Karşılığı vardır, olması gereken yerdedir.’’ dedi.

“BOLVADİN DE ÜÇTE ÜÇ YAPACAĞIZ”

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci’de, Milletvekili Taytak’ın, Afyonkarahisar’ın bütün ilçe ve beldelerinde canla başla çalıştığını ifade etti. Kahveci, şunları kaydetti: “Belediye Başkan Adaylarımızın yapacağı yol, kaldırım, kanalizasyon, içme suyu, park bahçe gibi tüm giderlerinin ihtiyaç duyacağı tüm durumlar noktasında sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak’ın, daha önceki dönemlerde her zaman başkanlarımızın yanında oldu. Vekilimizin bütün sözlerin yerine getirilmesi için gereken tüm desteği vereceğinden emin olabilirsiniz. Bolvadin de, Dişli de ve Özburun da sizin dokunabileceğiniz, dertlerinizi anlatabileceğiniz ve ortak çözüm üretebileceğiniz bir belediye başkanı olacaktır. Bolvadin de üçte üç yapacağız.”