TAYTAK, “BETON TRAVERSE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Beton Travers Fabrikası hakkında önemli gelişmeyi duyurdu

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt’u makamında ziyaret etti.

Afyonkarahisar’da bulunan Beton Travers Fabrikası ile uzun zamandır ilgilenen Milletvekili Taytak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na yaptığı ziyaretlerin ardından TCDD Genel Müdürü Veysi Kurt’u ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Taytak; “Beton Travers Fabrikamız ilimiz ve bölgemiz açısından bir öneme sahiptir. Burada yapılan üretim ile ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Uzun zamandır fabrikamızın personel ve kapasite sorunlarını takip etmekteyim. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Beyefendi’ye daha önce yaptığım tüm ziyaretlerimde konuyu aktarmıştım. Bakanımız sağ olsunlar her zaman Afyonkarahisar İlimizle ilgili tüm konulara çok samimi yaklaşmıştır.  Geçtiğimiz haftalarda Bakanımız konuyla ilgili düğmeye basılması talimatını vermişti. Fabrikamız tek vardiya ve 29 işçi ile faal olarak çalışmaktadır.  Bazıları önümüzdeki günlerde emekli olacaktır. Genel Müdürümüze konuyu aktardık.

BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ” BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Taytak Önerdi; İşçi Alımı YapılacakBugün de Genel Müdürümüz Veysi Kurt Bey müjdeyi vermiştir bizlere. İnşallah gerekli çalışmalar kısa zaman içinde tamamlanacak; fabrikamıza emekli olan işçiler yerine işçi alımı yapılacak ve fabrikamızın kapasitesi artırılacaktır. Başta konuyla yakından ilgilenen Sayın Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu Beyefendi’ye, Genel Müdürümüz Veysi Kurt Beyefendi’ye, ilgili daire başkanlıklarına teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah fabrikamızın kapısına kilit vurulmayacak, yapılan destekler ile Afyonkarahisar’ımız, bölgemiz ve ülkemiz için güzel kapılara kilit açacaktır” dedi.

Ziyaret sonrası Milletvekili Taytak, Genel Müdür Veysi Kurt’a Afyon Mermeri’nden yapılmış saat hediye etti.

Editör: Ayben Horzum