TAYTAK, “ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NETTİR”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci, İl Sekreteri Beytullah Bostancı ve il yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Danaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri termal bir otelde basın mensupları ile bir araya geldi.

“MHP OLARAK BASIN MENSUPLARIYLA BİR VE BERABERİZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutladı. Başkan Kahveci, “MHP olarak bizler bugüne kadar basın mensupları ile her daim bir araya geldik, bir ve beraber olduk. Çalışan Gazeteciler Günü’nde sizlerin dertlerinizi, sıkıntılarınızı, talep ve isteklerinizi dinlemek için bir araya geldik. Bizler siyasi açıdan sizlere neler yapabiliriz fikir alışverişinde bulunmak için buradayız. Tekrar gazeteciler gününüzü kutluyorum.” dedi.

“TOKİ KONUSUN İLK SAHİPLENEN SAYIN TAYTAK OLDU”

MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci’nin ardından söz alan Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel davetleri için MHP yöneticilerine teşekkür etti. Küçükkurt, şu ifadeleri kullandı: “Afyon Gazeteciler Cemiyeti olarak bizlerin bir araya gelmesine vesile olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak her zaman basın camiamızın sorunlarına sahip çıktı. Arkadaşlarımızın dertleri ile dertlenen bir anlayışa sahip oldu. Bu vesile ile bir kez daha sizlere teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımızın en büyük dertlerinden olan TOKİ konusu var. Bilenler var ama bilmeyenler için söyleyelim, iktidar partisinden önce sayın milletvekilimiz konuyu sahiplendi. Birkaç arkadaşımızla kendisine projeyi aktardığımızda ilk harekete geçen Sayın Milletvekilimiz Mehmet Taytak olmuştu. Haklarını yemeyelim. Sonrasında sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve AK Partili Milletvekillerimiz de konuyu sahiplendiler. Ama şansızlığımız şudur ki büyük bir deprem felaketi yaşadık. Ondan dolayı proje gecikti. Sayın Milletvekilimiz bu konunun takipçisi olacağı sözünü tekrarladı. Basın camiamıza verdiğiniz desteklere teşekkür ediyorum.”

“BASIN MENSUPLARIMIZ BİZİM ÇOK DEĞERLİ”

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, davetlerine icabet eden basın mensuplarına teşekkür ederek Afyonkarahisar’daki tüm basın mensuplarının kendileri için kıymetli olduğunu vurguladI. Taytak, “Basın mensuplarımız bizim için çok büyük bir değere sahiptir. Afyonkarahisar’ın basın yayın anlayışı hem sosyal medya üzerinden hem görsel hem de yazılı medya üzerinden elinizden geldiğince doğru, dürüst, samimi ve Afyonkarahisar’ın menfaatleri, değerleri, ekonomisi, sosyal hayatı, kültürel hayatı, töresi, ahlakı üzerine yolunuzu bozmadan aynı çizgi üzerinden saygı anlayışı ortaya koyuyorsunuz. Bu sayede de hakikaten her yerde hepinizin ayrı ayrı kıymetine ve değeri var. Bunlar kolay kazanmış değerler değil. İnşallah yine sadece bugün değil, önümüze günlerde özel bir programla sizleri belki başka şehrimizde misafir edeceğiz. Bugün 10 Ocak sizin gününüz. Bunu da burada kutlamak istedim.” diye konuştu.

 “BAKARIZ DEMEDİK ŞİMDİYE KADAR, YAPARIZ DEDİK”

“MHP Genel Başkan Yardımcımız basınla ilgili yeşil pasaport teklifini verdi. 15 yıl basında çalışan arkadaşlarımızın yeşil pasaport teklifini meclis çalışmamızı sunduk.” diyen Taytak, “İnşallah yeşil pasaport alımı gerçekleşecek. Bir de TOKİ’lerle ilgili bir sözümüz vardı. Onu da takip ediyoruz. Kahramanmaraş depremlerinden sonra hakikaten ciddi manada bir ekonomik sıkıntı ortadadır. Ama arkadaşlar sözüm sözdür. Şöyle bir slogan kurmak istiyorum. Bakarız demedik şimdiye kadar, yaparız dedik. İnşallah yaparız arkadaşlar.” şeklinde konuştu.

“BU DÖNEM MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLACAK”

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrası Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına MHP’li bir başkanın seçilmesi için çalışacaklarını belirten Taytak, şöyle konuştu: “Allah nasip ederse inancım odur ki Afyonkarahisar Belediyesi’nde bu dönem MHP’li Belediye Başkanımız olacak. Afyonkarahisar’ımızın çözülmemiş 25 beş yıllık problemleri var. Bunları Cumhur İttifakı ruhu içerisinde, Cumhur İttifakı uçağının bir kanadı olan MHP’nin Milletvekili olarak elimden geldiğince il başkanımızın, il teşkilatlarımız, ilçe başkanlarımızla beraber oradaki bölgesel meseleleri çözmeye uğraşıyoruz. Bunların bir tanesi Ayazini, bir tanesi Şuhut’taki Paşacık köyümüzdür. Şuhut’taki TOKİ binalarıda bunlar arasındadır. Bilindiği üzere Şeker Fabrikası özelleştirildi. Orada Makine Fabrikası var. Bizim Makine Fabrikamızı Eskişehir’e bağlamışlar. Biraz da fabrikanın kapasitesi düşmüş. Onu canlandırmak için uğraşıyorum. Beton Travers Fabrikası ile ilgili bilindiği üzere çaba gösteriyorum. Oranın birilerinin eline geçmemesi için çırpınıyorum. Orada da ciddi manada yaklaşık 300’e yakın insan çalışıyordu. Şimdi 25 kişi çalışıyor. Her gün bu konularla uğraşıyor, sorunların çözülmesi istiyorum. Çünkü onlar bizim değerlerimiz ve ciddi manada istihdam edebileceğimiz ve katma değer sağlayacağımız değerler.”

“ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NETTİR”

Milletvekili Taytak, sözlerine şöyle devam etti: “Okullarımız ile ilgili çalışmalarımız var ve devam ediyor. Erenler bölgesi ilgili ciddi manada düşüncelerimiz var, uğraşıyoruz. Oradaki gençlerimizin şehre inmesi gerekiyor. Orası sanki onlara ayrılmış bir bölge gibi gözüküyor. Mutlaka o gençlerimizin şehirde bizimle beraber dolaşması gerekiyor. Allah nasip ederse inancım odur ki Afyonkarahisar ilinde İl Belediyesi’nde bu dönem MHP’li bir Belediye Başkanımızın olacağına olan inancımı tekrar ediyorum. Adayımız bellidir. Kararınız nettir. İnşallah o çalışmaları o zaman yapacağız.”

“SEVMEK TERCİH DEĞİL, DURUMA GÖRE İTTİFAKLAR YAPILABİLİR”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan aday adayı Mehmet Zeybek’e yönelik destek açıklaması hakkında konuşan Milletvekili Taytak, şunları söyledi: “Partimiz kimi aday gösterir bilmeyiz. Ama biz seni seviyoruz dedik. Sevmek tercih etmek değildir. Afyonkarahisar’da MHP’nin ya da AK Partinin dışında bir siyasi partinin Belediye Başkanlığını kazanabilme ihtimali olsaydı ittifak olunurdu. Ancak Cumhur İttifakı’nın içinde çalıştığımız gibi AK Parti’de çalışacak bizde MHP olarak çalışacağız. Allah bize nasip etsin deriz. Burada bir problem yok. Bunun yanında Afyon’da MHP olarak biz özverili bir siyaset ortaya koyuyoruz. Mesela Dinar’da ittifak olmasını biz organize ettik. Dinar’da ittifak olmasaydı İYİ Parti’nin adayı Belediye Başkanlığı yapacaktı. Sinanpaşa ilçemizde biz kendimiz seçime girmedik. Biz MHP olarak seçime girseydik bizim adayımız 60 oy alsa Sinanpaşa CHP’ye geçecekti. Bu bizim Cumhur İttifakı’na nasıl baktığımızı ortaya koyuyor. Bir başka örnekte Evciler İlçemizdir. Evciler’de de ittifak halindeyiz. Geçen dönem olduğu gibi bu senede ittifak yapacağımız İhsaniye ilçemiz vardır. AK Partili arkadaşlar ‘İttifak yapalım burası sizindir.’ derlerse eyvallah deriz. Dazkırı’da ve Sinanpaşa’da biz onlara aynı şeyi söyleyebiliriz. Bunlar düşüncelerimizdir. Toplumumuza derdimizi anlatacağız. MHP’de değişen bir şey yoktur.”

“GÜNÜ GELDİĞİNDE AÇIKLAYACAĞIMIZ ADAYIMIZI SEVİYORSUNUZ”

Toplantıda ısrarla MHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı ismini sorması üzerine Taytak, şu ifadeleri kullandı: “Bütün siyasi partiler gibi bizde adayımızı şu an açıklamıyoruz. Sardık, sarmaladık, kendisini koruyoruz. Allah nasip ederse günü geldiğinde tanıtacağız. Şu anda AK Parti’nin de adayı belli değil. Afyonkarahisar Belediye Başkan adayımızı zaten seviyorsunuz.”

İLÇELERDE SEÇİM HAVASI.. İLÇELERDE SEÇİM HAVASI..