SPORDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

   
Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) arasında sporda iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol imza törenine; Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ocak, Afyonkarahisar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş ile Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı katıldı.

Protokol ile ilgili bilgi veren AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Ocak, “Protokol kapsamında AKÜ ve AFSÜ öğrencilerinin katıldığı 1 ay sürecek halı saha turnuvamız başladı. Protokol kapsamında ayrıca Türkiye Üniversite Sporları Federasyonun e-spor dalında branş olarak kabul ettiği ‘hado’ branşının tanıtımı gerçekleştirilecek ve AKÜ bünyesinde takım oluşturulması sağlanacak” diye konuştu.

ULUÇAY, “BOŞ VAATLERLE MİLLİYETÇİLİK YAPMAYA ÇALIŞANLAR GEREKEN CEVABI ALACAK” ULUÇAY, “BOŞ VAATLERLE MİLLİYETÇİLİK YAPMAYA ÇALIŞANLAR GEREKEN CEVABI ALACAK”

Protokol; Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesinin destekleri ile üniversite öğrencilerinin sosyal ve kültürel yönden ilerlemelerini, yaşam boyu spor yapmaları için sportif etkinlikler düzenlenmesi ve kurumların ihtiyaçları halinde ortak çalışmalarda personel, antrenör ve eğitmen desteği sağlamaları iş birliklerini kapsıyor.