ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI’NDA ANLAMLI HEDİYE!

Ramazan-ı Şerif’in ardından idrak edilen Ramazan Bayramı’nda Afyonkarahisar’daki şehit ailelerine anlamlı bir hediye takdim edildi. Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla hazırlanan Afyonkarahisar’ın Kahraman Şehitleri Albümü, bu anlamlı günde şehit ailelerine hediye edildi.

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın talimatlarıyla anlamlı bir proje hayata geçirildi. Afyonkarahisar’ın Kahraman Şehitleri Albümü Projesi ile Afyonkarahisar’da 29 Ekim 1923‘ten 29 Ekim 2023’e uzanan bir asırlık tarih içerisinde şehadet şerbetini içen 378 kahramanın hikayeleri bir araya getirildi.

“ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN “ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN

Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen proje kapsamında 29 Ekim 1923‘ten 29 Ekim 2023’e uzanan bir asırlık tarihsel süreçte şehadet mertebesine erişen şehitlerin hikayeleri Afyonkarahisar’ın Kahraman Şehitler Albümü’nde bir araya getirilerek kitaplaştırıldı. Titizlikle hazırlanan  eser, bu topraklarda ebediyete uzanmış aziz şehitlerin ve şehitlikleri geniş kapsamlı olarak ele alıyor. Vatandaşların yararlanabileceği bir belge ve önemli bir kaynak niteliğinde olan eser, Ramazan Bayramı öncesi basıma girerek anlamlı günde şehit ailelerine ulaştırıldı.

İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Numan Yöner, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli tarafından ziyaret edilen şehit ailelerine evlatlarının da yer aldığı Afyonkarahisar’ın Kahraman Şehitler Albümü takdim edildi.  Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara böyle bir eseri kazandırmak istediklerini ifade eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı gibi ulvi bir gaye için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi sonsuza kadar yâd etmek, yaşatmak ve miraslarına sahip çıkmak boynumuzun borcu” dedi.

Vali Yiğitbaşı; “Şehrimizin aziz hatırasını gelecek nesillere aktarmak ve şehadet şuurunu milletimizin sinesinde geleceğe taşımak amacıyla hazırladığımız “Afyonkarahisar’ın Kahraman Şehitleri” albümünde Afyonkarahisar’da 29 Ekim 1923‘ten 29 Ekim 2023’e uzanan bir asırlık tarih içerisinde şehadet şerbetini içen kahramanlarımızın hikayeleri bir araya getirildi. Titizlikle hazırlanan bu eser, aziz şehitlerimizi ve şehitlikleri şehitlerimizin aileleri ile buluşturdu. Aynı zamanda bu eser, aziz şehitlerimizin azim ve fedakarlıklarının nesiller boyu şükran ve minnetle anılmasına vesile olacak. Bu vesileyle vatanımızın istiklal ve hürriyeti için bu toprağa düşmüş aziz şehitlerimizin hatıralarını minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimizi saygıyla anıyor ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.