BAŞKAN ÖZTAŞ VE MECLİS ÜYESİ SARISAYIN, GELİN ÇIKARMA MERASİMİNE KATILDI. BAŞKAN ÖZTAŞ VE MECLİS ÜYESİ SARISAYIN, GELİN ÇIKARMA MERASİMİNE KATILDI.

SANDIKLI ATIK SU ARITMA TESİSİ GÜNLÜK 6,000 M³ ATIK SUYU ARITIYOR

Sandıklı Belediyesi'nin çevre dostu yatırımlarından biri olan Atık su Arıtma Tesisi, günlük 6,000 m³ atık su arıtma kapasitesiyle bölgenin atık sularını doğaya zarar vermeden bertaraf etmekte önemli bir rol oynuyor. Tesiste, modern teknolojisi ve titiz çalışma prensipleriyle dikkat çekiyor.

Tesiste, atık suyun arıtılmasının yanı sıra düzenli olarak havuz bakımları, temizlik işlemleri ve arıtılmış su analizleri de titizlikle gerçekleştiriliyor. Sürekli Atık su İzleme Sistemi (SAİS) sayesinde arıtılmış suyun kalitesi her dakika kontrol edilerek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sistemine anlık olarak iletiliyor.

Arıtılan sular, Bakanlık talimatları doğrultusunda Büyük Menderes Havzası'na bağlanan Kuru Dere'ye deşarj edilmektedir. Enerji kullanım bedelinin %50'si Bakanlık tarafından karşılanan tesis, çevreye duyarlı yapısıyla öne çıkıyor ve bölge halkına temiz bir çevre sunma misyonunu başarıyla sürdürüyor.

Editör: Ayben Horzum