ROMA’DA BİR CİNAYET AFYON’DA SEYİRCİ KARŞISINA ÇIKTI

Afyon’da Tiyatro Zamanı tüm hızıyla devam ediyor, sezonun 6. Yılın ilk oyunu Roma’da Bir Cinayet TED Afyon Kolejinde seyirci karşısına çıktı.

Afyon’u tiyatro ile buluşturan Ömer Mazi’nin organize ettiği Roma’da Bir Cinayet adlı tiyatro oyunu TED Afyon Koleji sahnesinde seyirci karşısına çıktı. Zeynep Gülmez, Kubilay Penbeklioğlu, Melak Şahin, Volkan Kemal Yalav ve Betül Dikyol’un oynadıkları Roma’da Bir Cinayet, Isparta’dan sonra Afyon’da sahnelendi. Yenilenen kadrosuyla ilk kez seyirci karşısına çıkan Roma’daki Cinayet tam puan aldı.

Sinema ve dizi filmlerinin aranan oyuncuları Zeynep Gülmez, Kubilay Penbeklioğlu ve Melek Şahin’e genç oyuncular Volkan Kemal Yalav ve Betül Dikyol’un eşlik ettiği 2 ödüllü Roma’da Bir Cinayet tiyatro oyunu 2024’de ilk kez Ömer Mazi’nin organize ettiği Isparta ve Afyon’da sahneye çıktılar. Mazi, “Geçen yıl perde diyen Roma’da Bir Cinayet adlı oyun Afyon’da görmek istediğimiz oyunlardan biriydi. Zeynep Gülmez ve Melek Şahin daha önce başka oyunlarla gelmişlerdi. Onları yeniden Afyon’da görmek güzeldi” dedi.

Roma’da Bir Cinayet kadrosuna yeni katılan Zeynep Gülmez, “Afyon seyircisinin enerjisini biliyorum. Benim için ilk defa bu oyunla Isparta’da sahneye çıktım. İnanın orada biraz acemilikler çektim ama Afyon’da hiç zorlanmadım. Buranın seyircisinin enerjisi başka. Burada oyunu kusursuz oynadık” dedi. Oyunun yönetmeni ve başrol oyuncusu olan yılın en iyi tiyatro oyuncusu ve yılın en iyi komedi oyuncusu ödüllerini alan Kubilay Penbeklioğlu, “Afyon’da ilk defa seyirci karşısına çıktım. Yol boyunca Melek ve Zeynep buranın enerjisinden bahsettiler. Bugüne kadar en iyi oynadığımız yerlerden birisi oldu. Oyuna seyircinin tepkisi çok önemli. Afyon’da harika bir tiyatro seyircisi var” dedi.