REKTÖR KARAKAŞ, ARAŞTIRMA VE UYGULAMA ÇİFTLİĞİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği ve hizmete girecek olan Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Afyonkarahisar OSB Ek Alanı Teknopark Binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Karakaş ve beraberindeki heyet AKÜ Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliğini ziyaret etti. Karakaş burada yaptığı açıklamada veteriner alanını üniversitenin öncelikli alanlarından biri olarak ilan etmelerinin ardından çiftlik bünyesinde büyük çaplı bir revizyon çalışmasının yürütüldüğünü belirtti. Karakaş, bu kapsamda altyapı ve makine teçhizat eksikliklerinin giderildiğini, Küçükbaş Araştırma ve Uygulama Ağılının hizmete girdiğini; bir süre önce temeli atılan Modern Manda Barınağı Tesisinin de kısa süre içinde hizmete gireceğini ifade etti. Karakaş, “Yürütülen tüm projelerde moleküler teknikler, biyoteknolojik yöntemler ve en ileri teknolojik imkânların kullanıldığı Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliğine ilişkin gelecek vizyon ve hedefimiz ise çiftliğimizin bir biyoteknoloji üretim merkezine dönüştürülmesidir” dedi. Karakaş, bu merkezde verimleri yüksek, standart genom teknolojisi ile geliştirilmiş hayvanları üretmeyi amaçladıklarını belirterek bu kapsamda revizyon çalışmalarının süreceğini ifade etti. Karakaş daha sonra temeli atılan Modern Manda Barınağı Tesisinin inşaatını inceleyerek yüklenici firma temsilcilerinden bilgi aldı.

VALİ YİĞİTBAŞI’NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI VALİ YİĞİTBAŞI’NIN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Karakaş ve beraberindeki heyet ziyaretleri kapsamında Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Afyonkarahisar OSB Ek Alanı Teknopark Binasını da ziyaret etti.  Ziyarette Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan ve yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Karakaş, Afyonkarahisar OSB Teknopark binasının yaklaşık olarak 6 bin metrekare olacağını belirterek, binada 40 AR-GE ofisi, idari ofisler ile 14 üretim atölyesiyle hizmet verileceğini ifade etti. Karakaş, Teknopark binasının üniversite-sanayi iş birliğinin gelişmesi adına gösterilen gayretlere müspet katkı yapacağına inandığını da dile getirdi.

Ziyarette Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan ile yapı denetim teknik elamanları ve yüklenici firma temsilcileri de hazır bulundu.

Editör: Ayben Horzum