RAMAZAN’DA TİYATRO KEYFİ

Afyon’da 11 ayın sultanı ramazan ayında tiyatro heyecanı yaşanacak. 16 Mart’ta On Yıl Sonra ve 4 Nisan’da Kelepçe Kullanma Kılavuzu ile ünlü oyuncular Afyon’da sahneye çıkacak.

Güldür Güldür İbrahim

Ramazan’da tiyatro keyfi yaşamak isteyenler için iki muhteşem oyun geliyor. 16 Mart’ta Güldür Güldür’den İbrahim karakteri ile tanıdığımız Rüştü Onur Atilla ve Özgün Bayraktar ile Doğan Aydoğan’ın oynadıkları On Yıl Sonra adlı oyun TED Afyon Koleji sahnesinde olacak. Biletlerin günler öncesinden biten oyun saat 21.00’da başlayacak. Sezonun iddialı oyunlarından birisi olan On Yıl Sonra kısa zamanda kapalı gişe oynamaya başladı.

Televizyon dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu Kurtlar Vadisi’nin Bulut’u, Yargı dizisinin Metin amiri ve Kanal D’de başlayan Taş Kağıt Makas dizisinin usta oyuncusu Hüseyin Avni Danyal ve Parmaklıklar Ardında, Bahar Dalları, Doktorlar, Avrupa Yakası, Çemberimde Gül Oya, Asmalı Konak gibi bir çok dizide oynayan Başak Daşman 4 Nisan’da Kelepçe Kullanma Kılavuzu adlı tiyatro oyunu ile Afyon'da sahneye çıkacak.

Afyon bir tiyatro şehri

Gazeteci Ömer Mazi organizasyonuyla yapılacak olan tiyatrolar için, “6 sezondur olduğu gibi Afyonlu sanatseverleri tiyatro ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bir birinden ünlü 400’den fazla tiyatro ve dizi oyuncusunu Afyon’a getirdik. Genelde Ramazan ayında oyun koymuyorduk. Geçen yıl bir oyunla denedik ve beklediğimizden fazla bir ilgi gördük. Bu sene iki oyunla Ramazan’da farklı bir keyif katmayı amaçladık.

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncularının vazgeçilmez duraklarından birinin artık Afyon olduğunu belirten Ömer Mazi, “6 sezonda 70 civarında tiyatro oyunu ve 400 den fazla oyuncu Afyon’da seyirci karşısına çıktı. Bu süreçte kapılarını sonuna kadar açan TED Afyon Kolejine teşekkür ediyorum. Bir teşekkürde oyuncularımıza ev sahipliği yapan Aforia Termale. Her seferinde Aforia’da kalacağız değil mi diye diretiyorlar.  İlk günden itibaren yanımızda olan bir başka isim ise Op. Dr. Gülşah Yunusoğlu, onların katkılarıyla Afyon bir tiyatro şehri haline geldi” dedi.