ÖZTAŞ, İHALENİN İPTALİ İÇİN YARGIYA BAŞVURDU

Sandıklı belediyesi SANJET A.Ş. mülkiyetinde bulunan su terfi istasyonun alel acele ihaleye çıkarılmasına halk tepki gösterdi. AK Parti Belediye Başkan Adayı Adnan Öztaş, şehrin can damarı sayılan terfi istasyonunun satılmasına karşı çıktı ve ihalenin iptali için yargıya başvurdu.

Afyonkarahisar İdare Mahkemesinin bugün karar vermesi bekleniyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adnan Öztaş:

“Kıymetli hemşerilerim. 

Bilindiği üzere Sandıklımızın soğuk su terfi merkezi satışa çıkmıştır.  Sandıklımızın en önemli ve en can damarlarından birisi olan soğuk su terfi merkezi satılamaz. Satışı teklif bile edilemez. Ayrıca satışa çıkan tarla içerisinde Sandıklı için en değerli sıcak su kuyusu da bulunmaktadır.  Sıcak su ve soğuk su kamu malıdır satılamaz.  Sandıklımıza su temin edilecek olan Akin barajımazda su seviyesi %30 lar seviyesindedir. Yani Sandıklı’ya  2 ay yetecek su vardır barajda.  Ülkemizi ve Sandıklımızı kurak yıllar beklemektedir.  Sandıklı halkımızın su kesintisi yaşamaması ve susuz kalmaması için bu terfi merkezinin satılmaması adına gerekli dava başvurumuzu yaptık.  Satan değil, satın alan belediyecilik anlayışı savunan bir tüzel kişiliğin bu taşınmazı satmak için daha baraj suyu testleri yapılmadan alelacele ihaleye çıkarması vicdanları yaralamakta, kamuoyunu ciddi manada rahatsız etmektedir.

Ayrıca  % 25 oranında ihaleye iştirak bedelinin belirlenmesi ihaleye katılımı düşüren, rekabeti düşüren ve adres belli ihale yönteminin seçilmesi telafisi mümkün olmayan zararlar meydana getirmektedir.

Bunu yapanları Sandıklı halkımızın vicdanına bırakıyorum.”dedi.