ÖZKAYA, “TOKİ TAKSİTLERİ ŞİMDİ ÇOK UCUZ, 1300 LİRA”

Ak Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekili Ali Özkaya ve beraberindeki kalabalık bir heyet AFİHAD’ı ziyaret etti.

 Ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunan heyetin gündem maddesi Afyonkarahisar ve Afyonkarahisar’a yapılacak projelerdi.

DİNAR’DA OKUL KAPALI HALI SAHASI İÇLER ACISI DURUMDA DİNAR’DA OKUL KAPALI HALI SAHASI İÇLER ACISI DURUMDA

Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay 109 proje ile seçime girdiklerini ifade ederek, Kazandıkları takdirde projelerinin tamamını yerine getireceklerini ifade etti. Basın Mensuplarına da Basın lokalini kazandıracaklarını ifadelendiren Uluçay, Allah’ın izni ile seçimden büyük bir başarı ile çıkacaklarını ifade etti.

Milletvekili Ali Özkaya’da 2017 yılında İnternet Habercileri Derneğine TOKİ’den 69 tane ev kazandırdıklarını ifade ederek, bugünün şartlarında söz konusu dairelerin taksitlerinin çerez parası gibi aylık 1300 lira gibi bir rakamdan ödendiğini ifade etti.

Bugüne kadar Ak Parti olarak ne söz verildiyse verilen sözün yerine getirildiğinin altını çizen Özkaya, Afyonkarahisar Erenler Bölgesindeki AFRAY projesinin hayal olmadığını, inşaat sürecinin devam ettiğini, ifadelendirerek, 2025 yılında AFRAY’ın yolcu taşımaya başlayacağını söyledi. Sürecin kolay olmadığını da ifade eden Özkaya, güzergah üzerinde birkaç adet kamulaştırmadan kaynaklı olarak projenin geciktiğini ama, Yakın zamanda hızlı tren ile entegre edildiği için, 2025 yılında AFRAY’ın faaliyete geçeceğini ifadelendirdi.

Gazetecilerin bazı sorularını da cevaplandıran Uluçay ve Özkaya, çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaretlerini sonlandırdı. Ziyaret heyetini AFİHAD Başkanı Soner Gürsan, İnternet Medya Birliği Başkanı İsmail Ögeday, Üyelerden Zafer Çakır, ve Resül Sündük karşıladı.