ÖZKAYA, “MİRAÇ KANDİLİ KUTLU OLSUN”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Av. Ali Özkaya Miraç Kandilini kutladı, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin birinci yıldönümünde depremde hayatlarını kaybedenleri rahmetle andığını belirtti.

“DEVLETİMİZ VATANDAŞLARIMIZI BİR AN YALNIZ BIRAKMADI”

Depremin ilk gününden itibaren deprem bölgesinde olduklarını belirten Milletvekili Özkaya, “Cenab-ı Allah, bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ülke olarak gerçekten çok büyük bir felaketle karşı karşıya kaldık. Binlerce vatandaşımızı kaybettik, yüreğimiz yandı. Ancak yaraları sarma hususunda da canla başla gayret gösterdik. İlk günden itibaren bütün imkânlarımızla deprem bölgesinde olduğumuz gibi Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizle birlikte ihtiyaç duyulan tüm konularda üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirdik. Yüzyılın felaketi, 85 milyon vatandaşımızın kalbini ruhunu acıttı. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde asrın birlikteliğini göstererek, milletimizin yaralarını sardık. Devletimiz vatandaşlarını bir an olsun yalnız bırakmadı. Yüzyılın felaketinin birinci yıl dönümünde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına kaybedenlere tekrar başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

“MİRAÇ KANDİLİ KUTLU OLSUN”

6 Şubat’ın aynı zamanda Miraç Kandili olduğuna dikkat çeken Milletvekili Özkaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün aynı zamanda Peygamber Efendimizin bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, vardığı, içerisinde pek çok hikmet ve sırların bulunduğu Miraç Kandili’dir. Bu mübarek yolcukta Peygamberimiz, ümmetinin kurtuluşu için müjdelerde bulunmuştur. Ona bu yolculukta bildirilen ilahi öğretilerin yaşamımıza rehber olmasını temenni ediyorum. Bu mübarek geceden en azami şekilde istifade etmeliyiz. İslam Âlemi olarak başta Filistin’deki mazlum kardeşlerimiz olmak üzere tüm mazlum coğrafyalara dua edelim inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili’nin bütün dünyada barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”