ÖZKAYA: "DEVLETE PARMAK SALLAMAK KİMSENİN HAKKI VE HADDİ DEĞİLDİR!"

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Belediye Başkanı Burcu Köksal'ı eleştirerek, "Devlete parmak sallamak kimsenin hakkı ve haddi değil" dedi.

AK PArti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya son günlerde gündem olan Burcu Köksal'ın ifadesinin istenmesi üzerine, Köksal'ı eleştirerek, "15 yıldır Afyonkarahisar’da ikamet eden ve T.C. vatandaşı hemşehrimiz ile evli olan Irak vatandaşı, işyeri açmak için tüm yasal şartlarını yerine getirerek, vergiye kaydolup sonra da Belediyeye müracaat ederek işyeri açma ruhsatı istiyor. Ancak Belediye başkanı, ırkçı ve şovenist bir yaklaşımla  “ağzın ile kuş tutsan da sana ruhsat vermeyeceğim” diyor. İlgili kişi de uğradığı haksızlığı, ırkçı ve nefret söylemini Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet etmiştir. Başsavcılık ve Cimer şikayetleri nedeniyle de Afyonkarahisar Valiliği Hukuk Devletinin bir sonucu ve gereği olarak araştırma/inceleme başlatıp Belediye Başkanının ifadesini istemiştir.

BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ” BAŞKAN KÖKSAL: “ALİ ÇETİNKAYA’NIN MİRASINI KORUMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

- Devlete parmak sallamak kimsenin hakkı ve haddi değildir

CHP’liler ile bir kısım Belediye Meclis üyeleri, “kimse belediye başkanımızdan ifade isteyemez” diye Devlet’e parmak sallıyor. Hukuk Devletinde hiç kimse sorumsuz ve sorgulanamaz değildir. Eğer bir şikayet varsa inceleme/araştırma/soruşturma yapılır. Suç varsa gereği yapılır, yoksa da dosya sonuçlandırılır. Devlete parmak sallamak kimsenin hakkı ve haddi değildir.
Afyonkarahisar, bir huzur şehridir. Hiçbir gerekçe şehrimizin huzurunun bozulmasına sebep olmamalıdır. Dünyanın her yerinde, Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimiz yatırım yaptığı gibi şehrimizin huzuruna katkı sunacak tüm yabancı yatırımcılara da aynı hoşgörüyle yaklaşmamız gerekiyor. Irkçı ve nefret söylemiyle hayatımızı kimsenin yaşanmaz kılmaya hakkı ve haddi yok." dedi.

Editör: Ayben Horzum