OLGUN’DAN BÜYÜKŞEHİR İÇİN İLK KANUN TEKLİFİ

İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hakan Şeref Olgun, Afyonkarahisar’ın Büyükşehir olması için ilk adımı atarak, kanun teklifi verdi. Olgun, “Bu konuda tüm Afyonkarahisar milletvekili arkadaşlarımızdan destek bekliyorum” dedi.

İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hakan Şeref Olgun, 751 bin 344 nüfusa ulaşan Afyonkarahisar’ın büyükşehir olması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi verdi.

TUİK, 2023 yılı nüfus verilerine göre Afyonkarahisar 750 bin olan büyükşehir sınırını aşarak 751 bin 344 nüfusa ulaştı. Afyonkarahisar’ın Büyükşehir statüsüne geçirilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi veren Milletvekili Olgun, Afyonkarahisar’ın Büyükşehir olmasının kazançlarına da değindi.

“HER HALİYLE HAK EDİYOR”

Afyonkarahisar’ın tarihi geçmişiyle, ekonomisi ve kültürüyle Büyükşehir olmayı çoktan hak ettiğine dikkat çeken Milletvekili Olgun; “TÜİK verilerine göre 750 bin nüfusunu aşan tek il Afyonkarahisar’dır. En yakın ilin nüfusu ise 635 binlerde kalmaktadır. Dolayısıyla Afyonkarahisar’ın hak ettiği Büyükşehir statüsünün mahalli seçimlerden önce kanunlaşması gerekir.  Kentimizin 5 bin yıllık geçmişi. Turizmi ve ekonomisiyle Büyükşehir statüsünü çoktan hak etmesine rağmen nüfus azlığı bahane ediliyordu. Şimdi bu konuda kimsenin bahanesi kalmamıştır. Afyonkarahisar’ın buran öce Büyükşehir statüsüne alınması gerekir. Bu konuda hazırladığım kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundum. Tüm milletvekili arkadaşlarımdan da destek bekliyorum” diye konuştu.