OLGUN, TBMM’DE PES DEDİRTEN OLAYI ORTAYA ÇIKARDI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun;-“İkram, doğrudan milletimizin cebinden alınıp yapılmış”

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, TBMM’de AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven tarafından ikram edildiği bildirilen ‘Afyon Mutfağı’ masraflarının Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ödendiğini ortaya çıkardı.

Uluçay’ın ‘Kamyon Garajı’ projesi Afyonkarahisar’a yakışacak Uluçay’ın ‘Kamyon Garajı’ projesi Afyonkarahisar’a yakışacak

Olgun TBMM Genel Kurulunda söz alarak yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
 

“TBMM'de Bütçe görüşmelerinin yapıldığı dönemlerde, Meclis Başkanı'nın oluru ile Bazı vekillerimiz illerinin lezzetlerini Meclis'te ikram ederler. Bu ikramlar (Yemekler) ilin tüm vekillerinin katkısı ile yapılması gerekirken; Meclis Başkanlığı'nın AK Parti grubu namına sadece AK Parti Milletvekillerinin ikramı diyerek ve sadece bunlara müsaade ederek yapmasına, itiraz koyarak ilim olan Afyonkarahisar adına ikram vermek istediğimi beyan ettim.

Yok bu mümkün olmuyorsa diğer AK Partili vekillerin ikramına katkı koyarak katılmak istediğimi söyledim. Lakin kabul edilmedi.

Olayı araştırdığımda çok vahim bir durum ile karşılaştım. Ne TBMM makamına nede AK Parti grubuna yakışmayan bir durumun arkasından Afyonkarahisar Belediyesi çıktı.

Meğer Milletvekillerine ikram edilen bu masraflı yük, milletvekilleri tarafından değil, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından karşılanmış.

Yani millet adına görev yapan milletvekillerimize yapılan bu ikram, doğrudan milletimizin cebinden alınıp yapılmış. Ben isterim ki millete doğrudan doğruya yapılması gereken hizmetler, vekillere yapılmasın.”