OLGUN, BAKAN KOCA’YA AİLE DİŞ HEKİMLİĞİNİ SORDU

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun; “Halkın yiyeceğini aldınız bari dişlerini sökmeyin!”

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, ağız ve diş sağlığında yüksek maliyetlerin önüne geçilebilmesi için Aile Diş Hekimliğinin durumunu sordu.

BAŞKAN KUMARTAŞLI’YA “SAHTE BELGE” SUÇLAMASI BAŞKAN KUMARTAŞLI’YA “SAHTE BELGE” SUÇLAMASI

Aile Diş Hekimliği uygulaması ile vatandaşların hizmete daha kolay erişimlerinin sağlanacağını hatırlatan Milletvekili Olgun, toplumun ağız diş sağlığı konusunda bilincinin sağlanması, rahatsızlıkların düzenli kontrolleri sonucu erken teşhis ve müdahaleyle önlenebileceğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan uygulamanın durumunu soran Milletvekili Olgun, Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti;
-Aile Diş Hekimliği uygulaması ülke genelinde ne zaman başlayacaktır?

-Aile Diş Hekimleri atamaları ne zaman yapılacaktır?

-Aile Diş hekimlerinin çalışma koşulları nasıl olacaktır?

Aile Diş Hekimliği uygulamasının biran önce ülke geneline yayılması gerektiğini belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Böylelikle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinin yoğunluğu azaltılacak, vatandaşın üzerine yüklenen yüksek maliyetlerin önüne geçilecektir” dedi.

VATANDAŞIN YİYECEĞİNİ ALDINIZ BARİ DİŞLERİNİ SÖKMEYİN

İktidar partisinin uyguladığı yanlış politikalar sonucu vatandaşların ekonomik kriz ile boğuşur hale geldiğini hatırlatan Milletvekili Olgun; “Her alanda biz yaptık oldu zihniyeti sağlık alanında da maalesef devam ediyor. Ortaya bir uygulama atıyorlar, bakıyorlar ki vatandaşın lehine ise bu uygulamayı bir türlü hayata geçirmiyorlar. Buradan iktidara sesleniyorum; vatandaşlarımızın cebinden aldıklarınızla evine yiyecek götüremez duruma getirdiniz. Vatandaşımızın yiyeceğini aldınız bari dişlerini sökmeyin!” diye konuştu.