Olgun, “AK Parti Afyon'da havuz kurmuş, zenginlerden para toplayıp halka dağıtıyorlar!”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, partisinin seçim koordinasyon merkezinde konuştu. Olgun, "AK Parti Afyon'da havuz kurmuş, zenginlerden para toplayıp halka dağıtıyorlar" dedi.

İYİ Parti’nin seçim koordinasyon merkezinde düzenlen basın toplantısına İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkan adayı Alper Yağcı ve partililer katıldı.

Vatandaştan tehdit ile oy istiyorlar

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Meclis’te sesimizin kısılıyor bağıra bağıra; ölüme terk edilen bir emekli nüfusu var, yine can çekişen tarım ve esnaf kesimi var ve ülkemizde de bu seçimden sonra 4 yıl daha seçim yok. Bu seçimde de iktidara bu vatandaşımız geçit verirse 4 yıl sızlanmaya, ağlamaya hakkı da kalmayacak. Çünkü iktidar artık 4 yıl kimseye bakmayacak. Bunun anlamı şudur, bu seçimlerde vatandaşımız iktidarın kulağını çekecek, ders vermesi lazım. 1988 yılında rahmetli Turgut Özal 292 milletvekili ile tek başına iktidar olmuştu. Bundan bir yıl sonraki mahalli seçimlerde Malatya ile Hakkari dışında bir tek belediye kalmadı elinde. Yani şimdi iktidar vekilleri bir de üstüne eski bakanımız var Allah selamet versin hep nükteler çıkıyor ağzından konuştukça, şimdi size söylüyorlar ya, vatandaştan tehdit ile oy istiyorlar. Bunun amacı şudur, bu seçimlerde iktidar başarısız olursa genel seçimlerde 5 yıl gitmez.

- O kesim sıraya girdi bu partiye bağış yapıyorlar

İktidar bu seçimlerde her şeyini kullanıyor. Adalet ve Kalınma Partisi bir havuz kurmuş. Bu parti vergi dairesinde benim defterimi 5 yıl garantiye alayım denetletmesin diyen, vay efendim benim kanunsuz işime göz yumulsun diyen, memleketin zengin diye tabir ettiği o şey kesimi şu anda sıraya girmiş vaziyette, bu partiye bağış yapıyorlar. Burada vatandaşımızı bağışlarla, ramazan kolileri ile her zaman yaptıkları gibi vatandaşın bir 5 yılını daha çalmaya çalışıyorlar. 

Afyonkarahisarlı hemşehrilerime sesleniyorum; tabi ki hakkınız. O gelenler onların parası değil, o gelenler vatandaştan çalınan paralarla yapılmış bağışlardır. Ananızın ak sütü gibi helaldir ama oyunuzu verirken verdiğiniz oyun 5 yılı kapsadığını unutmayın.

- Devletin görevi değil mi buraya doğalgaz getirmek?

Geçen çıkmış iktidar vekilleri fotoğraf çekinmişler, Afyon’a doğalgaz getiriyorlarmış. Vallahi billahi helal olsun. Cumhurbaşkanı çıkıyor ülkeye doğalgaz dağıtacak, bunu kim getiriyorsa söyleyin biz de bilelim. Devletin görevi değil mi doğalgazı buraya getirmek. Bu devlet bizden niye vergi alıyor, bu işleri yapmak için değil mi?

- Afyon bu seçimde gözünü açacak

Afyon bu seçimde gözünü açacak. Afyon bu seçimde de kendi kabuğunu kıramazsa bu iş bitmez, bu rant ekonomisi bitmez. Afyon’un bir Avrupa kenti ile yarışmasını istiyoruz. “Kütahya’ya soğan gelmiş, Afyon’a limon niye gelmemiş” belediyeciliği ile bir yere varamayız.” İfadelerini kullandı.