MUSTAFA KARANFİL, TOPLANTIYI TERK EDEN BİRLİKTİR’İ KINADI

Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında geçici sığınmacıların nikah ücretlerinin 25 katına çıkarılması (400 TL*25:10.000 TL) üzerine AK Partili M. Emin Birliktir, itiraz ederek Türkiye’nin mazlumların yanında olduğunu belirtti. Birliktir, ensar kültürü çerçevesinde 25 kat zamma bireysel olarak karşı çıktığını belirtti.

TMO GENEL MÜDÜRÜNE İLÇELERİN TALEPLERİNİ İLETTİLER TMO GENEL MÜDÜRÜNE İLÇELERİN TALEPLERİNİ İLETTİLER

Meclis'te Sığınmacılar Tartışması. AK Partili Üye Toplantıyı Terk Etti

Bunun üzerine Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, “Misafirliğin bir süresi olur. Onlar artık misafir değil ev sahibi olmaya başladı. Seçimden önce sığınmacıların gönderilmesi sözü vermiştik.  Halkımız da yüzde 51 oy vererek bu yetkiyi verdi.  Ben Gazi İsmail Çavuş’un torunuyum. Dedem bu topraklar için canını ortaya koymuştur. Bugün birisi bu vatanımıza göz koysa bir dakika bile düşünmeden cepheye koşarız. Kendi memleketinde savaşmayan insanların benim memleketime bir yararının olacağını düşünmüyorum. Bundan sonra da bu tip kararlar alacağız” dedi.

Köksal’ın konuşması sırasında Birliktir’in salondan çıkmasına ise CHP’li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Karanfil, “Sayın Birliktir’in konuştuktan sonra Sayın Başkanımızın konuşmasını dinlemeden çıkıp gitmesini kınıyorum. Neden bu şekilde davranıyor? Daha ikinci toplantıda iş yapamaz hale mi getirmek istiyorsunuz? Olmaz böyle” sözleriyle tepki gösterdi.