MSB ACI HABERİ DUYURDU: 9 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU, 4 ASKERİMİZ YARALI

Son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada dokuz askerin şehit olduğunu, dört askerin yaralandığını duyurdu. Bakanlıktan, "Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Temasta ilk belirlemelere göre 15 terörist etkisiz hale getirilmiştir" açıklaması yapıldı. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede devam eden operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15’e yükselmiştir.

BAHÇELİ. “EĞER 24 SAAT İÇİNDE SİLAHLAR SUSMAZSA TÜRKİYE, NE GEREKİYORSA YAPMALIDIR” BAHÇELİ. “EĞER 24 SAAT İÇİNDE SİLAHLAR SUSMAZSA TÜRKİYE, NE GEREKİYORSA YAPMALIDIR”

Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

BAKAN KOCA: YARALILARIMIZ HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı paylaşımda "Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine hızla başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.