MISIRLIOĞLU’NDAN ‘EDEPLİ OLUN’ ÇAĞRISI

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AKP Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz’ın CHP Belediye Başkan adayı Burcu Köksal’ı hedef alan sözlerini sert bir dille eleştirerek edepli olma çağrısı yaptı.

Siyasetin belirli bir çizgide devam etmesi gerektiğinin ve ahlak değerlerinden uzaklaşılmaması gerektiğinin altını çizen Mısırlıoğlu, şöyle konuştu:

“HEMŞİRELER SAĞLIK SİSTEMİNİN YARDIMCI DEĞİL ANA UNSURUDUR” “HEMŞİRELER SAĞLIK SİSTEMİNİN YARDIMCI DEĞİL ANA UNSURUDUR”

“Siyaset eğer birinin kalıbına uygun değilse o kişi sırf koltuk sevdası yüzünden bir göreve getirilmemelidir. Siyaset her şeyden önce ahlaklı olmak, layık olmak demektir. Tahmin ediyorum ki AKP de bu şahsın kendi siyasi kültürlerine layık olmadığını düşünecek ve ivedilikle görevine son verecektir. Hiç kimse kimsenin annesine, kardeşine, evladına, eşine ya da ailesinden başka bir kişiye dil uzatacak kadar küstah ve ahlaksız olmamalı, o kişiler siyaset yapmamalıdır.”

Mısırlıoğlu Empati Vurgusu Yaptı

Açıklamasında empati vurgusu yapan Mısırlıoğlu, şöyle devam etti:

“Bu düpedüz alçaklık, edepsizliktir. Her şeyden önce karşınızdakinin bir kadın olduğunu unutmayın! Hepimizin ailesi var. Herhangi birinin sizin ananıza bacınıza eşinize laf etmesine nasıl tahammül edemezseniz siz de başkasına böyle yaklaşmayacaksınız. Bu şahsı edepli olmaya, AKP’yi de üzerine düşeni yapmaya davet ediyorum.”