MISIRLIOĞLU, “EMEKLİLER 2024'Ü HİÇ UNUTMAYACAK”

BAŞKAN BURCU KÖKSAL’DAN ÇÖLYAK HASTALARIMIZA MÜJDE BAŞKAN BURCU KÖKSAL’DAN ÇÖLYAK HASTALARIMIZA MÜJDE

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırloğlu Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan emekli bayram ikramiyesine set tepki göstererek “Emekliler 2024'ü hiç unutmayacak” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu “10 bin lira taban aylığa mahkûm olmuş milyonlarca emekliye bu yılın onların yılı olacağı müjdeleniyor. Yani emekliye bir ev kirası etmeyen aylığı reva gördükleri yetmiyor, bir de vicdansızca alay ediyorlar. Kirayı ödese, bu insanlar ne yiyecek diye bile düşünmeyen bir anlayış bu. Milyonlarca emeklinin beklediği haber geldi. Emeklilerimizin bayram ikramiyesi 3 bin lira oldu. 2024 emekliler yılı değil ama emeklilerin açlık ve sefalet yılı olabilir. AKP, 21 yıllık performansıyla emekli karşıtı bir iktidar olduğunu bir kez daha gösterdi. Gerçekten emeklilerimiz 2024 yılını hiç unutmayacak. 2024 yılı gelmiş geçmiş en zor hayat şartlarının olacağı, emeklilerimizin barınma, gıda ihtiyaçlarının karşılanamayacağı bir yıl olacak.

Emekli bayram ikramiyesiyle 2018’de kurban kesiliyordu. Bu gün 6 kilo kıyma et alınabiliyor. 2 bin lira olan emekli bayram ikramiyesi, 3 bin lira. Emeklimiz ye ye bitiremez. Vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz. Emekli sadakanızı istemiyor. TUİK ile cebinden aldığınız insanca yaşam maaşını istiyor. Seçim arifesiyle derdi seçim olan iktidar oyalamasıyla, kandırmacayla yoluna devam diyorsa, derdi geçim olan emeklimiz sadakanız sizin olsun diyenler olacaktır” dedi.