MISIRLIOĞLU, BURCU KÖKSAL’I TEBRİK ETTİ

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Başkan Mısırlıoğlu “Kıymetli hemşerilerim bildiğiniz gibi dün itibari ile yerel seçimler sonuçlandı. Biz İYİ Parti Afyonkarahisar il başkanlığı olarak öncelikle ilimizde tüm seçim bölgelerinde belediye başkan adaylıkları, belediye meclis ve İGM adaylıkları ile ilgili çok yoğun ve yorucu bir mücadelenin sonuna geldik. Bu süreci çok farklı açılardan değerlendirmek lazım. Bu sürecin en önemli faktörü ülkemizdeki ekonomik koşullardır. Milletimizin ekonomik olarak zor şartlarda hayat mücadelesi verdiği şartlarda bir seçim süreci yaşadık. Rahmetli Süleyman Demirel’in bir sözü vardır. İktidarları tencere getirir, tencere götürür diye. Genel seçimlerin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen ne değişti de insanımız bu kadar büyük bir tepki göstererek 22 yıldır ülkeyi, 20 yıldır da Afyonkarahisar’ı yöneten iktidara büyük bir tepki koydu. Bir kısım vatandaşımızda sandığa gitmeyerek tepki koydu, yaklaşık yüzde yirmi seçmen sandığa gitmedi. Bu az bir rakam değil. Milletimiz çok fazla yorgun düştüğü bir ortamda  ve ekonomik olarak işin içinden çıkamadığı bir süreçte, muhalefet partisinin adaylarına yüklendi ve güçlü adayın yanında yer almaya çalıştı, Afyonda değişimi kim gerçekleştirirse ona yüklendiler. Geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimlerde  DEM ile işbirliği yaptığı iddiası ile oy vermekte imtina eden seçmenimiz 10 ay sonra yerel seçimlerde DEM, düm hiç kimseyi dinlemedi. Direk iktidara hırsla “sen bizi zor şartlara mahkum ettin artık geçinemiyoruz, yaşayamıyoruz” diyerek emeklide, işçide, memurda, ev hanımda , gençlerimizde  isyan etti. Topyekûn bir isyanın sonucunda sonuçlar bu doğrultuda çıktı.

Seçimlerin demokrasi havasında geçtiğine inanıyorum. Vatandaşımız hür ve özgür bir şekilde sandığa gitmiştir. Bu seçimlerde kazana hangi partinin adayları olursa olsun tebrik ediyorum. Sandıktan çıkan sonuç her zaman başımızın üzerindedir ve seçmenimizin vermiş olduğu karara saygı duyuyoruz. Bu vesile ile ayrıca Afyonkarahisar’ımızın önümüzdeki 5 yılına belediye başkanı olarak hizmet edecek olan sayın Burcu Köksal’ı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Tüm başkanlarımız inşallah tüm vatandaşlarımızı kucaklayan ve insanlarımızı ötekileştirmeyen bir başkanlık dönemi geçirirler.

Değerli hemşehrilerim 31 Mart seçimlerinde uzun süre il genelinde  zamana bakmadan durmadan çalışan emek veren bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan milletvekilimiz ve genel başkan yardımcımız Sayın Hakan Şeref Olgun,a , il yönetimimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, belde başkanlarımıza ve onların değerli yöneticilerine kadın ve gençlik politikalarımıza, sandık üyelerimize, okul sorumlularımıza, müşahitlerimize, özveriyle büyük mücadele veren Belediye başkan adaylarımıza, belediye ve il genel meclisi adaylarımıza çok teşekkür ederim, sağ olun var olun.

İl genelinde kazanan tüm Belediye başkanlarını, belediye ve il genel meclis üyelerini, muhtar ve azalarını tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalar diliyorum.

REKTÖR KARAKAŞ, “AFRAY BİR YILDA TAMAMLANACAK” REKTÖR KARAKAŞ, “AFRAY BİR YILDA TAMAMLANACAK”

MUHAMMET MUSTAFA MISIRLIOĞLU

İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR IL BAŞKANI