MİRAÇ KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden olan Miraç Kandili'ne erişmenin huzuru ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Miraç, bir arınma ve Allah'a yükseliştir. Bu gece, Miraç'ın yücelme ve yükselme anlamlarını dikkate alarak bireyin, toplumun ve tüm insanlığın maddi ve manevi yükselişi üzerine düşünmek, muhasebe yapmak durumundayız. Hazret-i Muhammed(SAV)'in şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç, insanların kurtuluşuna vesile olan merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek bir gecedir.

Manevi duyguların yeşerdiği bu müstesna geceyi, kalplerimizin kin ve nefret duygularından arındırmasına, kardeşliğimiz ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması için bir fırsat olarak görmeliyiz. Miraç'ın gönül dünyamızı bulandıran tüm kötü hasletlerden bizleri arındırmasını; iç huzurumuzu, muhabbet ve kardeşliğimizi bu kutlu gecenin hürmetine daim kılmasını ve bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş getirmesini diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve bütün İslâm âleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyor, aramızdaki sevgi ve kardeşlik duygularının artmasına, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz.