MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA, “BÖCEK VARSA, SAVCILIK ORADA”

DİNAR’DA HIDIRELLEZ FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ DİNAR’DA HIDIRELLEZ FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, belediye başkanı Burcu Köksal’ın “Belediyenin her yerinde böcek var” açıklamalarına yanıt verdi. Özkaya , “Böcek varsa savcılık orada. Suç duyurusunda bulunsun" dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hasan Arslan ve İbrahim Yurdunuseven TBMM’de basın mensuplarının karşısına geçti . 3 vekilin hedefindeyse Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ve son dönemde çok konuşulan söylemleri vardı.

"BÖCEK VARSA SUÇ DUYURUSUNDA BULUN"

Özkaya tartışma yaratan iddia sonrası şunları söyledi;
“İlgili kişinin belediyede böcek varmış vesaire varmış, böcek varsa Savcılık orada. Suç duyurusunda bulunsun. Bu suçtur. Bunu kim yapıyorsa sonucuna katlansın. Belediyede çalışmadığı halde maaş alan bankamatik memuru var diyorsa onu da götürsün de suç duyurusunda bulunsun. İlgililer tek tek açıklama yaptı. Biz bankamatik memuru değiliz, işimizin başındayız, 1 gün bile gelmediğimi ispat etsin istifa etmeye hazırım dediler. İnsanlar suçlamasınlar, insanlara mobing yapmasınlar. Ana sözü verdiyse sözüne sadık olsun ve zulümden vazgeçsin.

MÜDÜRLERİ VE BAŞKAN YARDIMCILARINI GÖREVDEN ALDI

 "Size anne sözü veriyorum, hiçbir işçi işten çıkarılmayacak, kimseye mobing yapılmayacak, kimse ekmeğinden edilmeyecek" dediğini aktaran Özkaya, "Gelir gelmez ilk iş olarak birçok birimin müdürü, başkan yardımcılarının tamamını görevden aldı; hepsini belediyenin girişindeki zabıta karakoluna sürdü. Bütün müdürler, başkan yardımcıları zabıta memurlarıyla birlikte sıkış tıkış ayakta duruyorlar. Bu insan haklarına aykırıdır, bu mobingtir, insanlıkla bağdaşmayan bir davranıştır

MOBİNG YAPIYOR

Ne liyakat ne ehliyet; Burcu Köksal, geldiği gün insanları başka yerlere sürdü" ifadesini kullanan Özkaya, "Kent konseyinin birim müdürünü, makine mühendisini, park bahçeler müdürlüğüne beden işçisi olarak gönderiyor. Kadın kültür evinin kurucusu iki üniversite mezunu bir hanımefendiyi bulaşıkhaneye gönderiyor. Köksal liyakatli, ehliyetli çalışanları sürgün ediyor, mobing yapıyor"