MİLLETVEKİLİ ARSLAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Arslan mesajında, bayramların birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren nadide günler olduğunu söyledi.

“15 TEMMUZ AZİZ MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANI YAZDIĞI TARİHTİR…” “15 TEMMUZ AZİZ MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANI YAZDIĞI TARİHTİR…”

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, “Bayramlar tüm dünya Müslümanları için birlik, kardeşlik, barış ve esenlik demektir. Dayanışma duygularının zirve yaptığı, dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiği nadide günlerdir. Kurban, kişinin kendisine hak gördüğü rızkı başkasına da hak görmesidir. Kurban Bayramı demek sadece kurban kesmek değil, paylaşmak, yardımlaşmak ve sevdiklerimizle bir arada ‘temas hassasiyeti’ gözetilerek güzel vakit geçirmek demektir” dedi.

“Vicdan ve merhameti hatırlatması en büyük arzumuzdur”

“Gönülleri yumuşatan Kurban Bayramının, insanlığa vicdan ve merhameti de hatırlatması en büyük arzumuzdur” diyen Arslan sözlerini, “Kurban Bayramı’nın başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere dünya üzerinde din kardeşlerimizin yaşadığı zulümlerin sona ermesine vesile olmasını, İslam coğrafyasının da aynı heyecanı her bayram yaşamasını ümit ediyorum. Bu yıl, terör devleti İsrail’in Gazze'de yaptığı katliam ve vahşet olayları nedeniyle bayram sevinci maalesef yerini derin bir hüzne bıraktı. Bu vesileyle başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve Müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik eder, Rab’bimden yılına kedersiz eriştirmesini dilerim” ifadeleri ile noktaladı.

Editör: Ayben Horzum