“Milletin çocukları işsiz gezerken AK Parti’li vekillerin eş dost ve akrabalarına kıyak çektirmeyeceğiz.

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kentte büyük bir yenilgi alarak ikinci parti konumuna gerileyen parti olan AK Parti yetkililerinin Afyonkarahisar Belediyesi ile ilgili iddialarına yönelik açıklama yapma zorunluluğu doğduğu bildirildi.

“AK PARTİ’Lİ VEKİLLERİN YAKINLARI İHTİYAÇ YOKKEN İŞE ALINMIŞ”

Afyonkarahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Yerel yönetimlerdeki iktidarları boyunca yakın akrabalarına Belediye üzerinden memurluk kazandıranlar, ihtiyaç olsun olmasın akrabalarına Belediye birimlerinde yer bulanlar, son günlerde tarafımızı suçlayıcı açıklamalar yapıyorlar. 13 Haziran 2023 tarihinde Su İşleri Müdürlüğüne bağlı tahakkuk biriminde işe başlayan AK Parti’li Milletvekili’nin yakını, biriminde ihtiyaçtan fazla ve kendisinden daha kıdemli personeller olduğu halde kayırmacılık yapılarak sayaç okuma elemanı olarak görevlendirilmiş. Yine Milletvekilinin yeğeni olan kişi 15 Eylül 2013 tarihinde sözleşmeli personel iken memur ataması yapılmış. Milletvekilinin yakını olan kişi, Su Tahakkuk Birimimizde Birim Sorumlusuyken asfalt şantiyesinde memur ihtiyacına istinaden görevlendirilmiştir. Daha önce de yeğenlerin, yakın akrabaların çeşitli vasıtalarla Belediye’ye alındığını biliyoruz.”

“YÖNETİMDE LİYAKATİ ESAS ALIYORUZ”

“IŞIKLAR’A DOĞALGAZ MEHMET TAYTAK’IN ÇABALARIYLA GELDİ.” “IŞIKLAR’A DOĞALGAZ MEHMET TAYTAK’IN ÇABALARIYLA GELDİ.”

Açıklama, şu ifgadelerle tamamlandı:

“Afyonkarahisar Belediyesi olarak eş, dost akraba kayrımcılığı değil liyakati esas alan bir yönetim anlayışıyla hareket ettiğimizin bilinmesini isteriz. 31 Mart 2024’ten önceki görevlendirmeler atamalara baktığımızda gördüğümüz partizanlık, bankamatik memurluğu, kamuoyuna açıklanmayan atamaların, bizim dönemimizde olmayacağını beyan ediyoruz. Bakan veya Milletvekili amcası olduğu için işe alınan, koltuk verilenlere, bankamatik memurlarına trollük yaparak maaş alanlara asla izin vermeyeceğiz. Milletin çocukları işsiz gezerken AK Parti’li vekillerin eş dost ve akrabalarına kıyak çektirmeyeceğiz. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”