MHP MİLLETVEKİLİ TAYTAK, “GAZETECİLER TOPLUMLARIN İTİCİ GÜCÜDÜR”

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yayımladığı mesajında; kamuoyunun haber alma ve bilgi edinme hakkı için çalışarak, millet vicdanının sesi olan bu uğurda birçok zorlukla karşılaşan gazetecilerin toplumların itici gücü olduğunu ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

KÜÇÜKKURT'LARDAN TAM DESTEK KÜÇÜKKURT'LARDAN TAM DESTEK

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, basının, demokrasinin temel taşlarından biri olarak düşünce ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu ifade etti. Milletvekili Taytak, “Kamuoyunun haber alma ve bilgi edinme hakkı için çalışan, basın etik kuralları doğrultusunda görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Doğru, dürüst, tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak millet vicdanının sesi olan ve bu uğurda birçok zorlukla karşılaşan gazeteciler toplumların itici gücüdür. Basın, demokrasinin temel taşlarından biri olup düşünce ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Günümüzde teknolojide yaşanan yenilikler, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etki alanını genişletmiştir. İletişim teknolojilerindeki bu ilerlemelerle birlikte insanlar, tüm dünyadaki gelişmelere daha hızlı ulaşabilir duruma gelmiş ve basın her zamankinden daha etkin bir konuma ulaşmıştır. Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile bu şerefli mesleği icra eden ve toplumun önünü açan tüm fedakar gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum. Görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.