MASTERCHEF’E KATILAN AFYON’LU AYŞE’NİN HİKAYESİ ŞEFLERİ BÜYÜLEDİ

MasterChef Türkiye 2024’ün ilk bölümü yayınlandı. Yarışmaya Afyonkarahisar’dan katılan 26 yaşındaki Ayşe Ekiz damga vurdu. Hayvanlarıyla başvuru videosu yollayan Ayşe'nin Öyküsü Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın dikkatini çekti.

Yaylada yaşayan Ayşe Ekiz, tarım ve hayvancılıkla uğraştıklarını söyleyerek yarışmaya katıldığını anlattı. Annesi çiftçi olduğu için evde olamadığını bu yüzde yemek yapmaya başladığını söyledi. Ayşe, yarışmaya bir şeyler öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye geldiğini söyledi. Online aşçılık eğitimi aldığından da bahseden Ayşe, tüm şefleri büyüledi.

Başvuru İçin Çektiği Video

Ayşe’nin yarışmaya başvuru için çektiği video da gündem oldu. Yaylada koyun otlatırken çektiği videoda Ayşe hayalini şu sözler özetliyor: “Kendi doğal yetiştirdiğim ürünlerle yemek yapıp satacağım bir işletme hayalim”

“Memlekete Özgü Ne Yemek Yaparsın?” Sorusu

Sobada pişiriyorum bunlara pek alışık olmadığını söyleyen Ayşe, şefler için kuzu pirzola hazırladı. Somer Şef, o esnada Ayşe’ye, “Memlekete özgü bir yemek yapar mısın?” diye sordu. Ayşe Ekiz, bu esnada yemeğin ismini heyecandan unuttu. Daha sonra yufka açtığını bazlama ve katmer yaptığını söyledi.

Kuzu Pirzolayı Tadan Şefler Ne Dedi?

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA BADMİNTON TURNUVASI SONA ERDİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA BADMİNTON TURNUVASI SONA ERDİ

Somer Sivrioğlu: Ben seni ikinci turda görmeyi çok isterim. Ben evet diyorum.

Danilo Zanna: Gerçekten büyük bir umutsun. Tabağın inanılmaz lezzetli. Üzerinde çalışmamız tabiki gerekiyor. Ben sana kocaman evet diyorum.

Mehmet Yalçınkaya: Pürüssüz bir patates püresi, doğru pişmiş bir pirzola, güzel tatlandırılmış bir mantar, bu tabak için gönülden evet diliyorum.

Afyonlu Ayşe Ekiz İkinci Tura Geçti

3 evet alan Ayşe, ikinci tura geçmeyi başardı. Mehmet Yalçınkaya, Ayşe salondan ayrıldıktan sonra, “Konu yemek değil istemek böyle bir şey” dedi.

Editör: Ayben Horzum