MAHMUT KOÇAK, KARARINI 1 ŞUBAT’TA AÇIKLAYACAK

Belediye Başkan adayı olup olmayacağı konusuna açıklık getiren Dr. Mahmut Koçak, bugün istişare edeceklerini 1 Şubat’ta kararını basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna duyuracağını söyledi.

Dr. Mahmut Koçak belediye başkan adaylığı noktasında açıklamalar yapıyor. Koçak’ın konuşmasından öne çıkan sözler özetle şunlar:

Hizmet etmekten siyasetin ince işlerine vakit ayıramadık

-Benim hafta sonum yok. Gecem gündüzüm yok. Benim 16 yıldır tatilim yok. Bir ömrüm daha olursa bu Afyonkarahisar’a feda etmek benim şerefim olsun. 

1999'daki adaylık süreci

-Bağımsız aday olacaksın dediniz, 1999’da bağımsız aday oldum. Bu Afyonkarahisar’da merkezde 2’nci parti idim bağımsız idim. İscehisar’da 1’nciydim. Sinanpaşa’da ikinci idim. Sizler Mahmut Koçak olarak beni partileştirdiniz. Beni partiler üstü kıldınız. Oraya gitti, buraya gitti… ben bir yere gitmedim. 

-Yıl 2002 oldu. Ak Parti’ye geçelim dedi arkadaşlarımız. Orada aday adayları arasındaydım. 50’ye yakın milletvekili adayı vardı. Temayülde milletimiz beni 2’nci sıraya getirdi. Bu evlat bize lazım diyerek bu memleket bize sahip çıktı. Partimiz 4’üncü sıraya koydu. Hep birlikte çalıştık. Benden sonraki 2 kişi de meclise gitti. 

17 yıldır hiç bir şeye talip olmadan hizmet ettim

-Ben siyasi yol kazası yaşadım. Partiden uzaklaştırıldım. Ben sizin seçtiğiniz partiden ihraç edildim. Mahkemeye verdim. Mahkeme neticelendi. Ortada kaldık. 2007-2019’a kadar tam 17 yıl hiçbir şeye talip olmadan gece gündüz Afyon halkı için çalışmayı şerefli buldum.

34 yılda milletin karşısına 3 defa çıkmışım

-2019’a giderken dostlarımız dedi ki… Mahmut Bey, tıp fakültesi mezunusun. Neden Ankara’da duruyorsun gel Afyon’a belediye başkanımız ol buradan hizmet et dediler. Gel burada günlük sorunlarımız için Ankara’ya kadar gelmeyelim, şehrimizin vizyonunu değiştir dediler. Geldik. Kimisi kapı kapalı dedi, kimisi baca açık dedi. İYİ Parti teklif etti. Yani milletin huzuruna 3 defa çıktım. 34 yılda milletin karşısına 3 defa çıkmışım.

1 Şubat'ta kararımızı açıklayacağız

-Ben AK Parti’den aday adayı iken her hafta beni farklı partilere sokup çıkardılar. Harman için birileri yazılar yazıyor. Harmanı kaldıracağız derken harman yerine zarar vermeyin. Girmediğimiz yer çıkmadığımız yer bırakmıyorlar. Bu millet bizi bilir. Anamızı atamızı bilir. 

-Bugün istişare edeceğiz. Notlar alacağım. Şubat’ın 1’inde basın toplantısı düzenleyeceğiz ve kararımızı açıklayacağız.