MAHMUT KOÇAK “ADAY OLMAYACAĞIM, ULUÇAY’I DESTEKLEYECEĞİM”

AK Parti’den Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adayı olan fakat aday olarak gösterilmeyen Mahmut Koçak geçtiğimiz günlerde istişare toplantısı düzenleyerek kararını 1 Şubat’ta duyuracağını açıklamıştı. Mahmut Koçak kararını açıkladı.

Mahmut Koçak’ın düzenlediği istişare toplantısına yoğun katılım olmuştu. Yeniden Refah Partisi’ne katılması yönünde toplantıya katılan katılımcılardan yoğun talep olan Koçak, kararını 1 Şubat’ta açıklayacağını söylemişti.

Aldığı karar neticesinde aday olmayacağını, AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkanı adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı destekleyeceğini açıkladı.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE:

Kıymetli hemşehrilerim,

Çok arzu etmeme ve uzun zamandan beri plan proje imkan çalışması yapmama rağmen aday adayı olduğum AK partiden aday olmak kısmet olmadı.

Yazınca yalan ve iftira yazan

Konuşunca yalan ve iftira konuşan insanları bu süreçtede ibretle ve hayretle izledim.

Sınırları aşanlarla mahkemeyi Kübra da hesaplaşacağım. Ben Allaha hem inanır hem güvenirim.

Siyasi hayatım boyunca milletime daha fazla Hizmet edebilme fırsatı yakalamak için hep koşturdum.

Şöhret,Servet mücadelesi içinde olmadım, olmayacağım. Milletle arama dünya menfaati koymadım, koymayacağım

Millete umut Ve güven veren bir hizmet neferi olarak kalacağım

Şahsıma karşı başlatılan itibarsızlaştırma savaşının aktörlerini Aziz milletimin vicdanına ve Allaha havale ediyorum.

Ben bu memlekette bile bile kimseye bir kötülük yapmadım,

hep iyilikte yarışmayı tercih ettim.

Görüyorum ki ben hizmet ettikçe , milletin sevgisi ve duasını daha çok aldıkça belli çevrelerin düşmanlığını kazanıyorum. Yalan ve iftira atma ihtiyacı duyacak kadar insanlıktan bazılarının uzaklaştığını görüyorum. Amaca ulaşmak İÇİN ben her şeyi mübah görenlerden değilim. Mubah görenleri de ihlaslı olmaya davet ediyorum.

Büyük Türk Milletinin onurlu,lekesiz, aydın ve cesur bir Evladı olarak kalmak istiyorum, öldükten sonrada böyle anılmak istiyorum.

Siyasi kararıma esas olmak üzere sizlerin düşüncelerinden istifade etmek istedim. Soğuk bir AFYONKARAHİSAR gününde çağrımıza uyarak binlerce hemşehrimin salona koşup gelmesi sizlere hizmet etmenin nedenli şerefli bir iş olduğunu bana yeniden gösterdi. Benim vefalı hemşehrilerimle bir kez daha Onur duydum şeref duydum.

İstişare toplantımıza katılan katılamadığı İÇİN telefonla arayan mesaj gönderen tüm dostlarıma gönül dolusu selam ve saygılarımı iletiyorum. Sizin sevginiz ve dualarınız her türlü makamın üstündedir. Toplantımızın Sonuçları elimde ,tavsiyeleriniz benim için altın kıymetindedir. Önerileriniz üzerinde uzun uzun düşündüm ve çalıştım.

Gelinen noktada, sağdan ,soldan birilerinin dediği gibi bir bölen olmayacağım. Bu süreçler beni yordu ve ziyadesiyle üzdü.

Hemen hemen Her partiden aday Olursan diyerek Davet etme nezaketinde bulunan tüm siyasi parti yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onore oldum , Sağ olsunlar var olsunlar.

Biz tarihin ve milletin bize yüklediği sorumluluğu idrak etmiş bir insanız. Rabbim doğru bildiğimiz işlerden bizi ayırmasın.

İz bırakmaya gönüller almaya dualar almaya devam edeceğim .

Seçim için makam için çalışan “seçimlik siyasetçi “ bu güne kadar 33 yıldır olmadık, bundan sonra da olmayacağız.

biz ömürlük ve iki dünya saadeti üzerine hayatımızı, duruşumuzu planladık. Sizlerin duası ve sevgisi ve Allah’ın rızası dışında kimseden bir talebim de yok,

Beklentim de yok.

Hiçbir menfaat ya da tehdit karşısında bu kararı almadım. Bana yazılan notlar çerçevesinde geri dönerek konuştuğum sesli olarak ta dinlediğim kanaat önderi hemşehrilerimin ve sevgili ailemin rehberliği bana bu kararı aldırdı.

Bu güne kadar nasıl kendi imkanlarımla gönüllü olarak size hizmet ediyorsam bundan sonra elimden gelen hizmeti vermeye devam edeceğim.

Milletime ve memleketime sevdamı ölünceye kadar yüreğimde büyüterek yaşatacağım.

Bu vesileyle partimin adayı sayın Hüseyin Ceylan Uluçay kardeşime başarılar diliyorum. Afyonkarahisar ile ilgili her türlü hizmette yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Haklarınızı helal edin.

Selam sevgi ve saygılarımla