KÖKSAL, “RANTA DUR DEMEK İÇİN ADAYIM”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel; İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Merkez ilçe Başkanı Büşra Dişçioğlu, Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, belediye başkan adayları, partililer ve vatandaşların katılımıyla Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Afyon’un hakkını her zaman savundum, şimdi de ranta dur demek için adayım

Ordu Bulvarı’nda açılışı gerçekleşen SKM’de vatandaşlara seslenen başkan adayı Burcu Köksal, “Afyonkarahisar’ın hakkını her zaman savundum. Şimdi de ranta dur demek için Afyonkarahisar Belediyesi’nin gelirlerini 3 kişiye,5 kişiye, Suriyelilere değil Afyonkarahisarlı hemşehrilerime harcamak için aday oldum. Size söz veriyorum, garip gurebanın hakkını yedirmeyeceğim. Ayakkabı değiştirir gibi kaldırım ve parke taşı değiştirmeyeceğim. Size söz veriyorum, kentsel dönüşümde hak sahiplerinin cebinden bir kuruş dahi çıkartmadan onları ev ve iş yeri sahibi yapacağım. En düşük emekli maaşı ve altında geliri olan emeklilere kışın 4 ay boyunca aylık 2 bin 500 lira yakacak yardımı yapacağım ve su ücretlerini yüzde 50 indirimli ödeyecekler. Emeklilerimizin iyi zaman geçireceği “Çınlarlar Lokali’ni” ben hayata geçireceğim. Size söz veriyorum, ihtiyaç sahibi aileleri “Zafer Kart” ile kimseye muhtaç ettirmeyeceğim. Size söz veriyorum, taziye evlerini de çocuk kreşlerini de kadın arkadaşlarımız için meslek edindirme kurslarını da maddi durumu zayıf ailelerin çocukları için liseye ve üniversiteye hazırlık kurslarını da ben açacağım. Zafer Kadın Kooperatifi ile dışarda çalışma imkanı bulamayan kadın arkadaşlarıma, kız kardeşlerime ürettikleri ürünler ile para kazanma fırsatı sunacağım.” ifadelerini kullandı.

20 yıldır Afyon’u yönetenlerin vaatlerine bu memleketin karnı tok

Köksal konuşmasının devamında “20 yıldır Afyonkarahisar’ı yönetenler çıkmış hala vaatlerde bulunuyorlar. Biz sizin vaatlerinizi AFRAY’da vatandaşı kandırdığınızda çok iyi biliyoruz. Biz sizin vaatlerinizi Uydukent’e 10 milyon lira harcayıp bisiklet yolu yapıp bir hafta sonra söktüğünüz o bisiklet yolundan çok iyi biliyoruz. Biz sizin vaatlerinizi 100 milyona yanlış teleferik ihalesinde çok iyi gördük. Biz sizin vaatlerinizi 7 yılda bitmeyen Zafer Müzesi’nde çok iyi gördük. Biz sizin vaatlerinizi yapımı yıllardır yılan hikayesine dönen hızlı trende çok iyi gördük. Onun için değerli hemşehrilerim onların boş vaatlerine bu memleketin artık karnı tok.” dedi.

Hemşehrimi siyasi parti kapılarında kul köle ettirmeyeceğim

“Afyonkarahisar’da artık liyakat ve adalet vakti gelmiştir. Size söz veriyorum, belediyede işe alımlarda hiçbir hemşehrimi siyasi parti kapılarında kul köle ettirmeyeceğim. Belediyede çalışan hiçbir emekçi arkadaşımı işten çıkarmayacağım. Aynı evladımın hakkını korur gibi bütün emekçi arkadaşlarımın hakkını sonuna kadar koruyacağım ve YÜNTAŞ’ta çalışan en düşük işçi maaşı 30 bin 400 lira olacak. İkramiyesi, fazla mesai ücretini bütün emekçilerimiz kuruşu kuruşuna alacaklar.”

Afyon Belediyesi’nin kapısı DEM Parti hariç tüm siyasi partilere açık olacak

“Belediye başkanı olarak seçildiğimde, Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partilere açık olacak. Onlar bunu söyleyemez, AK Parti’nin adayı bunu söyleyemez. Onlar ancak yaygara koparıp kapalı kapılar ardında pazarlık yaparlar. 

SANDIKLI HÜDAİ ANADOLU LİSESİ GASTRONOMİ FESTİVALİ BİRİNCİSİ SANDIKLI HÜDAİ ANADOLU LİSESİ GASTRONOMİ FESTİVALİ BİRİNCİSİ

Size söz veriyorum; ben de gecemi gündüzüme katarak, Eskişehir, Konya ve Denizli gibi ileriye giden, kalkınan bir Afyonkarahisar için sonuna kadar çalışacağım. Onun için diyoruz ki artık değişim vakti gelmiştir. Değişim adı Burcu Köksal diyorum.”