KÖKSAL, “PARTİ ROZETİMİ ÇIKARDIM, AY YILDIZLI ROZETİMLE ÇALIŞACAĞIM”

74 yıl sonra CHP Afyonkarahisar’da seçim kazandı. Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal, bugün belediye başkanlığı mührünü bir önceki dönem belediye başkanı olan Mehmet Zeybek’in elinden aldı.

31 Mart’ta yapılan seçimlerde oyların çoğunluğunu alarak Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı seçilen ve partisine 74 yıl sonra Afyonkarahisar’da seçim kazandıran Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi’nin önünde önceki başkan Mehmet Zeybek’ten belediyenin mührünü aldı. 

Devir teslim töreninden sonra belediye önünde bekleyen kalabalığa seslenen Burcu Köksal; “Destekleri ile yanımda olan, kazanmam için gece gündüz çalışan, dualarını eksik etmeyen, bugünler için çırpınan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

-Afyon’un ilk kadın belediye başkanı olmanın gururunu yaşıyorum

Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı seçilen Köksal; “Bana tam da 3 Nisan 1930 kadınlara belediye seçimlerinde seçme seçilme hakkı verilişinin yıldönümünde bu memleketin Cumhuriyet tarihindeki ilk kadın belediye başkanı olma onurunu yaşatan tüm hemşerilerime sonsuz teşekkürler.” dedi.

-Tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum

Konuşmasının devamın Köksal; “Bugüne kadar belediye başkanlığı yapmış olan tüm belediye başkanlarımıza çabalarından, emeklerinden ve çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm belediye başkanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. 

-Değişimle kazanan Afyon halkı, kaybeden olanakları menfaatleri için kullanan gaspçılar oldu

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ MEHMET TANIR GÖREVDEN ALINDI İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ MEHMET TANIR GÖREVDEN ALINDI

Bu değişimle kazanan Afyonkarahisar halkı, kaybeden devletin ve belediyenin olanaklarını kendi menfaatleri için kullanan gaspçılar olmuştur. Bundan sonra bu şehri daha güzel ve daha yaşanabilir bir hale getirmek, Afyonkarahisarlı hemşerilerimin hakkına sahip çıkmak ve onlara en iyi hizmeti vermek bizim asli görevimizdir. Belediyenin gelirleri bundan sonra üç kişiye beş kişiye ve Suriyelilere değil, bütün Afyonkarahisarlılara harcanacaktır. 

-Parti rozetimi çıkardım, ay yıldızlı rozetimle çalışacağım

Ben adaylığımın açıklandığı 10 Ocak tarihinde parti rozetimi çıkartıp ay yıldızlı rozetimle taktım. Bundan sonra da ay yıldızlı rozetimle bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime hizmet edeceğim. Bana oy versin vermesin bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerimin oyuyla seçilmiş olarak kendimi kabul ediyorum ve hizmetlerimi hiçbir Afyonkarahisarlı hemşerimi ayırt etmeden en iyi şekilde yapacağıma söz veriyorum. Artık Afyonkarahisar hak ettiği hizmeti alacak, ekonomik olarak kalkınacak, sosyal belediyecilik ile tanışacak, sosyal ve kültürel etkinlerin olduğu ve herkesin kazandığı, herkesin yüzünün güldüğü mutlu bir kent olacak. Güzel günler bizi bekliyor Afyonkarahisar. Benimle beraber yol yürüyen bütün Afyonkarahisar’a teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.” ifadelerini kullandı