KÖKSAL, KURTULUŞ CADDESİ'NDE ESNAF İLE BULUŞTU

Başkan adayı Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın merkezinde bulunan Kurtuluş Caddesi'ni daha işlek hale getirme ve esnafın yüzünü güldürme hedefiyle yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Kendisine eşlik eden partinin ilçe başkanı Büşra Dişçioğlu, Başkanımız Faruk Duha Erhan, Merkez İlçe Başkanı Büşra Dişçioğlu Çetinöz ve İl Kadın Kolları Başkanı Emsal Gedikkaya ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini paylaştılar. Erten Şekerleme Bekir Erten’i de ziyaret eden CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, kendisini hemşehrilerine karşı sorumlu hissettiğini belirterek, “Belediye, esnafın korkulu rüyası değil; zora düştüğünde çalacak kapısı olacak” dedi.

ESNAFIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ

Saha çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam eden Köksal, Kurtuluş Caddesi esnafıyla istişarelerde bulunarak onların dert ve sıkıntılarını dinledi. Sorunların üstesinden hep birlikte geleceklerini belirten Köksal, esnafa yüzünü güldürme sözü verdi.Belediye Başkan Adayı Köksal, ziyaretleriyle ilgili şöyle konuştu: “Kurtuluş Caddesi’nin daha işlek hale gelmesi, canlanması ve esnafın yüzünün gülmesi için çalışacağız. Ziyaret ettiğim iş yerlerinde pek çok sorun işitiyorum. Onlarla el ele vermeden, esnafımızdan, hemşehrilerimizden güç almadan bu sorunların üstesinden gelemeyiz. Saha çalışmalarımızda edindiğimiz izlenimler ışığında yeni projeler üreteceğiz. Hemşehrilerimize hayal pazarlamak yerine onların kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştüreceğiz. Bizim halkımız mütevazi, çok şey istemiyorlar. Herkesin ortak hayali daha yaşanabilir bir Afyonkarahisar.”dedi.

BELEDİYE ESNAFIN KORKULU RÜYASI OLMAYACAK

Kendisini hemşehrilerine karşı pek çok konuda sorumlu hissettiğini ifade eden Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Sokaklarda ve caddelerde yürürken büyük bir coşkuyla yanıma gelen, beni umut olarak gören hemşehrilerime karşı sorumluluklarım var. Dükkanından içeri girdiğimde üzerinde baskı hissetse bile beni destekleyen esnaflarımıza karşı sorumluluklarım var. Ekonomik dayatmalar karşısında git gide azalan kazancıyla ayakta durmaya çalışan emekçi kardeşlerimize karşı sorumluluklarım var. Kendini pasif, geri plana itilmiş hisseden kadınlarımıza karşı sorumluluklarım var. Artık kahvehanelerde bile çay içmeye korkan emeklilerimize karşı sorumluluklarım var. Ailesine masraf olmamak için üniversite hayali kuramayan, okulunu bitirip işsiz kalan gençlerimize karşı sorumluluklarım var. Afyonkarahisar’ımızda her kesime hitap edebilen, herkesin derdine derman olabilen, eşitlik ve adaletten taviz vermeyen bir yönetim anlayışıyla hizmet vereceğiz. Belediye, esnafın korkulu rüyası değil; zora düştüğünde çalacak kapısı olacak.” dedi>