KÖKSAL, “HER GEÇEN GÜN ZAFERE BİR ADIM DAHA YAKLAŞIYORUZ”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, önümüzdeki yerel seçimin Afyonkarahisar için bir dönüm noktası olacağına vurgu yaparak bunun bir siyasi parti seçimi olmadığını, gönül işi olduğunu söyleyerek, sahada aldığı tepkilere göre zafere her geçen gün bir adım daha yaklaştığını sözlerine ekledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, kendisine iletilen sorunların aslında yıllardır üzerine kafa yorulmayan ancak çözümü kolay olan sorunlar olduğuna dikkat çekti. Köksal, Afyonkarahisar’ın gerçek belediyecilikle tanışmasına vesile olacağının altını çizerek, “Belediye Başkanlığı 3 yıldır içimde olan bir sevdadır.” dedi.

İSTENENE SAHİBİZ AMA BİR TÜRLÜ HAK ETTİĞİMİZ YERE GELEMİYORUZ

Afyonkarahisar’ın istenene sahip olmasına rağmen hak ettiği konuma kavuşamadığının altını çizen Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “3 yıldır içimde olan bir sevda vardı, Belediye Başkanı olmak, memleketime hizmet etmek. Ben Afyonkarahisar sevdalısıyım. Afyonkarahisar’ın komşumuz Denizli gibi, Eskişehir gibi kalkınan, gelişen, özellikle Eskişehir gibi dünya kenti olmasını isteyen bir insanım. Onun için de baktım gördüm ki Belediyecilik anlamında bir türlü hak ettiği yere gelemedi benim memleketim. İstenene sahibiz ama bir türlü hak ettiğimiz yere gelemiyoruz. Bu yüzden aday oldum.”

BU BİR SİYASİ PARTİ SEÇİMİ DEĞİL, GÖNÜL İŞİ

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın birçok nimete sahip olduğunu ancak bu güne kadar gerçek Belediyecilikle tanışamadığını belirterek şöyle konuştu: “Her 5 yılda bir vaatler veriliyor ama Belediyecilik sadece kaldırım ve parke taşı değiştirmekten öteye gidemiyor. Bu yüzden gerçek ilimiz Belediyeciliğe kavuşamadı ama birçok nimete sahip. Kentte tarım var hayvancılık var, bölgeleri birbirine bağlayan bir il. Termalin, mermerin başkenti. Frig Vadimiz var. Pek çok güzelliğe sahibiz. Dedim ki ben elimi taşın altına koyacağım ve bu memlekete gerçekten Belediyecilik nasıl yapılır, sosyal Belediyecilik nasıl olur, bir kent nasıl kalkınır gelişir onu göstereceğim dedim. Bu şiarla yola çıktım. Sahada da çok olumlu dönüşler alıyorum. Çünkü bu bir siyasi parti seçimi değil, gönül işi. Bana bu görevi birileri tevdi etmedi. Sen aday ol demedi. Ben gönüllü olarak yola çıktım.”

KADIN İSTİHDAMI VE KREŞ SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Çalışan ya da çalışmak isteyen kadınların önündeki en büyük zorluğun çocuklarını güvenle bırakacak ve aynı zamanda bütçeyi sarsmayacak yerlerin bulunmaması olduğuna dikkat çeken Köksal, “Şu anda Belediyenin Bilgi Evleri var birçoğu atıl durumda. Biz o evleri işler hale getireceğiz. Oralarda kadın arkadaşlarımız için İŞKUR ile işbirliği yapıp meslek edindirme kursları, hafta sonu da liseye ve üniversiteye hazırlanan çocuklarımız için ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz. Belediyenin bu tip binalarında bazı değişiklik ve dönüştürmeler yapıp acilen Belediye kreşlerini hayata geçireceğiz. Çalışan annelerimiz okul öncesi eğitim için Belediyemizin kreşlerine çocuklarını bırakacaklar. Bu da bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi.”dedi.