KÖKSAL, “GÖREVE GELDİĞİMİZDE İTHAL YÖNETİCİ İLE ÇALIŞMAYACAĞIZ”

CHP Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’da AFJET mağdurlarının her yıl aynı sorunlarla karşı karşıya geldiğini ancak kronikleşen sorunlara çözüm bulunamadığına dikkat çekerek kendisi göreve geldiğinde Belediye’de ithal yönetici olmayacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, “Bu memleketi bu memleketin insanları ile yöneteceğiz” diyerek devşirme görevlendirmelerle hareket edilmeyeceğine vurgu yaptı. Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İthal yöneticilerle Afyonkarahisar’ı yönetmeyeceğim. Mesela AFJET’e Afyonkarahisar’da adeta hemşehrilerime hakaret edilerek getirilen biri vardı. AFJET’in durumu ortada. Sürekli arıza veriyor. Hemşehrilerimiz soğukta donmak zorunda kalıyorlar. Biz böyle ithal yöneticilerle Afyonkarahisar’ı yönetmeyeceğiz. Bu memleketin yetiştirdiği çok nitelikli kaliteli işinin ehli olan insanlar var. Bu memleket Cumhurbaşkanı çıkardı, bilim insanları çıkardı. Niye şimdi biz ithal yöneticiye ihtiyaç duyalım? Bu memleketi bu memleketin insanları ile yöneteceğiz.”

İŞE ALIMLARDA TORPİL DEĞİL EHLİYET BAZ ALINACAK

Kendisine ulaşan bir mühendisin projesinden bahseden Köksal, siyasi referansa bakmaksızın işi ehline vereceğini dile getirerek şöyle devam etti: “Bana bir mühendis ulaştı. Jeotermal enerji ve ısıtma üzerine bir proje hazırlamış ve kendisi bu konuda mastır yapmış. Çok başarılı. Dedim ki sen niye AFJET’e müracat etmedin? Ettim dedi. Peki, niye girmedin? Bulamadım bir torpil dedi. Benden bir torpil istediler dedi. Aslında ben AK Parti’ye oy verdim ama oy verdiğimi ispatlayamadım, siyasetle uğraşmıyorum dedi. Belediye Başkanı olduğunuzda ben çalışmak istiyorum. AFJET için bu projeleri uygulamanızı istiyorum dedi. O kadar yetenekli ki, biz neden bu çocukları değerlendirmiyoruz? Neden illa ki siyasi bir referans istiyoruz? Ben kişinin siyasi referansına değil ehliyetine bakarım. İşi ehli olana vereceğiz. Benim için işini en iyi yapan kişi vatanını en çok seven kişidir. Ben vatanımı çok seviyorum ve işini çok iyi yapan kişilerle çalışmak istiyorum. Hangi siyasi partili olursa olsun yapacağı iş önemli.”

AFYONKARAHİSAR’I BU MEMLEKETİN İNSANLARI İLE YÖNETECEĞİZ

Göreve gelmesi halinde atacağı adımları özetleyen CHP Belediye Başkan Adayı Köksal, şöyle konuştu: “Afyonkarahisar Belediyesi gelirlerini Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz için harcama sözünü veriyoruz. İhalelerin şeffaf olacağı sözünü veriyoruz. Şeffaflık ilkesi gereğince bütün şehir Belediye’nin yaptığı ihaleleri görebilecek. Yaptığımız tüm harcamalar kuruşu kuruşuna internet sitemizde yayınlanacak. Belediye Meclisi toplantılarımız canlı yayınlanacak. Bütün hemşehrilerimiz ne karar alındığını izleyebilecekler. Bir sektör ile ilgili karar alınmadan önce o sektörün temsilcileri ile muhakkak görüşülecek, görüş ve eleştiriler alınacak. Bir mahalle ile ilgili bir karar alınacaksa mahallenin muhtarı, esnafı, ileri gelenleri ile muhakkak görüşülerek karar alınacak.”