GSİM’DE ARAMA VE KURTARMA EKİBİ KURULDU GSİM’DE ARAMA VE KURTARMA EKİBİ KURULDU

KÖKSAL, “ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 109. YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak 109 yıldır şanlı zaferimizin konuşulduğuna dikkat çekti.

CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin azim ve kararlılığının, özveri ve adanmışlığının en büyük göstergesi olan Çanakkale Zaferi’nin 109. yılında; içimizdeki Çanakkale ruhunu öldürmeden, vatanımıza bağlılığımızı ve birliğimizi eksiltmeden Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkan Türk gençleri olarak 18 Mart’ta hem şehitlerimizi anıyor hem de zaferimizi kutluyoruz.”

BU MANEVİ DUYGULARI BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE AKTARMAYI BORÇ BİLİYORUZ

Köksal, bu gün yaşanan manevi duyguların nesilden nesle aktarıldığına dikkat çekerek şöyle devam etti: “Milletimizin tarihe damgasını vuran mücadelesinden 109 yıldır ibretle bahsediliyor, milli mücadelede her birimizin bir nefer olduğu tüm dünyaca biliniyor. Çanakkale’de ne isek Kurtuluş Savaşı’nda da o idik. Milletimizin birliğini ve beraberliğini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü koruyacak nesiller olarak bu manevi duyguları bizden sonraki nesillere de aktarmayı bir borç biliyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Onların fedakarlıkları ve mücadeleleri, bizlere bugün bu cennet vatanı bıraktı. Bu kutsal emaneti sonsuza dek koruyacak, bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmaya devam edeceğiz.”