KÖKSAL, “BU İDDİALAR KAYBEDECEĞİNİ ANLAYAN AKP’NİN HAYAL ÜRÜNÜDÜR”

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, “merkezi yönetim ve yerel yönetim” aynı partiden olmalıdır söylentilerine tepki göstererek bu konudaki iddiaların, kaybedeceğini anlayan AKP’nin hayal ürünü olduğunu söyledi. Köksal, ayrıca başkanlığa adım adım yaklaştığını belirterek şehit aileleri, gaziler ve yaşlılar için hayata geçireceği projelerini anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili,  Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, yerel seçime kısa bir süre kala Afyonkarahisar’daki esnaf ve vatandaş ziyaretlerine devam ediyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na layık görülmesi halinde hayata geçireceği projeleri anlatan Köksal, gittiği yerlerde yoğun ilgiyle karşılanıyor.

BİZ 40 DÜŞÜNÜP 1 HARCAYACAĞIZ

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, merkezi yönetimin yerel yönetim üzerinde bir etkisi olmadığına dikkat çekerek bu konuda ortaya atılan iddiaların kaybedeceğini anlayan AKP’nin algı operasyonu olduğunu söyledi.

Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Afyonkarahisar’da hükümet ve belediye aynı partiden olmazsa yatırım ve hizmet alınmaz diye bir algı oluturulmaya çalışılıyor. Merkezi hükümetin belediyeye bir katkısı yok. Belediyenin zaten kendi gelirleri var ve nüfusu oranında İller Bankasından gelen bir ödenek var. Bunu siz doğru yerde doğru işler için harcarsanız şehir kalkınır, herkes mutlu olur. Ama parayı çar çur ederseniz yanlış işlere harcarsanız o zaman hiçbir şey yapamamış olursunuz. Bakın bir teleferik projesi vardı. İhalesi yanlış oldu. 100 milyon TL harcanmış durumda. Peki para nereye gitti? Nerde teleferik? Para yok oldu. Bir bisiklet yolu yapıldı. 10 milyon TL’ye mal edildi, o bisiklet yolu 1 hafta sonra söküldü. Para nereye gitti? Yok. Bunun gibi o kadar çok şey var ki mesela sağlam bir kaldırım yıkılıyor yenisi yapılıyor. Ne gereği var? Para böyle böyle çarçur ediliyor. Biz 40 düşünüp 1 harcayacağız. Doğru yerde doğru proje yapacağız.”

OTOPARK GELİRİ ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN AYRILACAK

Başkan Adayı Köksal, şehit yakınları ve gaziler için ürettiği projeden bahsederek şöyle devam etti: “Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar şubemiz için bir bina yapacağız. Belediyenin otoparklarından birinin gelirini bu derneğe bağışlayacağız. Böylece ihtiyaçlarını karşılamak durumunda kimseye muhtaç olmayacaklar. Belediyemizin otopark gelirleri ile şehit yakınları ve gazilerimiz ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Belediyede ayrıca onlar için bir birimimiz de olacak. Bu birimde de şehit yakınlarımız ve gazilerimiz belediyemizin hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanacak. Bu birimimiz sadece onlara hizmet verecek. Bu da çok önemsediğimiz bir projemiz.”

YAŞLILAR İÇİN GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇILACAK

Yaş alan büyüklerimiz için bakım merkezleri açılacağını anlatan Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Evde bakıma muhtaç yaş almış büyüklerimiz var. Aile içinde bakıyorlar ama gündüz evin hanımının bir işi var veya çalışmak durumunda, çarşıya, pazara çıkamıyor. Yaş almış büyüğümüze bakacak kimse olmadığı için. Onlar için de bir Yaşlı Bakım Merkezi kuracağız. Yaşlı bakım uzmanlarımızı işe alacağız. Yani kalifiye bir personelle oradayaş almış büyüklerimize sağlık ve sosyal bakımdan hizmet edilecek. Daha sonra evin hanımı ya da evin bireyleri akşamüstü gelip o büyüğümüzü alıp evlerine gidip birlikte kalabilecekler.”