KÖKSAL: BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE MİSAFİRLİK 3 GÜNDÜR, MÜLTECİ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Sahipata Mahallesi’ndeki temaslarında mülteci sorununa dikkat çekerek, “Bizim kültürümüzde misafirlik 3 gündür. Mültecilerin süresi doldu, hepsini memleketlerine uğurlayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Belediye Başkan Adayı olarak yürüttüğü saha faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Sahipata’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Köksal, el emeği sergisini gezdi. Ziyaretlerinin ardından Sahipata Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılan Köksal, mahalle halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

“ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN “ENGELLER BİZE NE SÖYLER” PROGRAMI YARIN

SAHİPATA HAKK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAK

CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Sahipata Mahallesi’nde “Seçim Koordinasyon Merkezi” açılışına katıldı. Mahalle sakinleri ve esnaflar ile de sohbet eden Köksal, mahallenin hak ettiği hizmeti alacağına dair söz vererek, “Sahipata Mahallesi’nde yaşayan tüm hemşehrilerimiz hak ettiği hizmeti alacak. Afyonkarahisar Belediyesi’nin gelirlerini birilerini zengin etmek için değil Afyonkarahisar’da yaşayan hemşehrilerimiz için kullanacağım. Sığınmacıları, mültecileri bu memleketten göndereceğim.” şeklinde konuştu.

EL EMEĞİ, MADDİ VE MANEVİ DEĞER GÖRECEK

El emeği sergisini ziyaret eden Köksal, “Emek verilmiş her şey değerlidir. Önemli olan o emeğin fark edilmesidir. Biz her şeyin farkındayız. Emek verilen her eserin de sonuna kadar arkasında olacağız. Takdir edilmesi gerekeni takdir edeceğiz. El emeği eserler artık hem maddi hem manevi değer görecek. Estetik algısı olmayan, kıymet bilmeyen yöneticilerden olmayacağız.” dedi.

MİSAFİRLİKLERİNE SON VERECEĞİZ

Seçim süreci boyunca mahalle esnafı ve vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunacağı “Seçim Koordinasyon Merkezi”nin açılışında konuşan Köksal, mülteci sorununu çözeceğine dikkat çekerek, “Anadolu’da misafirlik 3 gündür. 3 günden sonra misafirlik olmaz. Bunların misafirliği uzadı. Bunları amasız, fakatsız, lakinsiz bu memleketten göndereceğiz. Bakın Bolu’da Tanju Özcan mülteci sayısını 20 binden 3.900’e düşürmüş. Şimdi diyecekler ki Bolu’da Tanju Özcan, Afyonkarahisar’da Burcu Köksal mültecileri gönderdi. Göndereceğiz kardeşim. Burada hemşehrilerimiz istemiyor. Biz mültecileri bu memlekette istemiyoruz diyorlar. Ben de hemşerilerimin isteği doğrultusunda diyorum ki mültecilere bu memleketten güle güle diyeceğiz. Bunu net bir şekilde söylüyorum. Onların misafirliklerine son vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ PARTİZANCA BELİRLENMEYECEK

Her mahalleden ve her meslek grubundan Belediye Meclis Üyesi belirleneceğini vurgulayan Köksal,

“Belediye Meclis Üyelerimi partizanca yazmayacağım. Her görüşten insanlar olacak. Esnafı, işçisi, iş insanı, ev hanımı, emeklisi her kesimden insan olacak. Ben bu şehri partizanca yönetmeyeceğim. Bu şehri Afyonkarahisarlılarla birlikte yöneteceğim. Şehrimizi gençlerle, kadınlarla, emeklilerle, işçilerle, esnaflarla, hemşehrilerimizle birlikte yönetmeye talip oldum.” dedi.