“KOCATEPE TARİH MEZUNLARI ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞUYOR” ETKİNLİĞİ

İYİ PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI İYİ PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Çınar, Türkiye’nin farklı yerlerinde ve kurumlarında tarih bölümü mezunlarının çeşitli görevler üstlendiklerini anlattı. Çınar, Afyonkarahisar’da da tarih öğretmeni olarak görev yapan mezunlar olduğunu söyleyerek, öğrencilere iş yaşamlarında başarılı olabilmeleri için çeşitli tavsiyelerde bulundu. Çınar, “Benim size naçizane tavsiyem, yaptığınız iş ne olursa olsun onu severseniz kendinizi çalışmak mecburiyetinde hissetmez ve işinizi gönülden yaparsınız. Ayrıca verebileceğim bir diğer tavsiye ise, bulduğunuz her sınava girmeniz yönünde olacak. Benim kısa ya da uzun vadede fark etmeksizin en önemli amacım o dönemde ne yapmam gerekiyorsa onu yapmaktı. Ben elimdeki işi başarılı bir şekilde yapmayı hedefliyorum” diye konuştu.
PANELLERİ HAFİE ALMAYIN
Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Talat Koçak ise tarih öğrencilerine Osmanlıcayı iyi öğrenmelerini ve öğrenci kulüplerinde aktif görev almalarını tavsiye etti. Koçak, “Üniversitemizde düzenlenen panelleri, konferansları hafife almayın. En azından dinleyici olarak katılın. Bu tip etkinliklere gelen isimlerin tecrübelerinden yararlanın. Şunu söyleyebilirim, ‘akıllı insanlar kendi aklını kullanır, dâhiler diğerlerininkini de.’ Sizlerin bu tecrübelerden faydalanmanız, faal olmanız ve öğrenmeniz gerekenleri en iyi şekilde öğrenmeniz, bizim için de önemli” ifadelerini kullandı.
Soru cevap bölünün ardından etkinlik, AKÜ Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürsoy Şahin’in kapanış konuşması yapmasının ardından sona erdi.

Editör: Ayben Horzum