TAYLAN’DAN BAŞKAN ÇİÇEK’E SERT MESAJ: "ŞOV YAPMA AKLINI BAŞINA AL" TAYLAN’DAN BAŞKAN ÇİÇEK’E SERT MESAJ: "ŞOV YAPMA AKLINI BAŞINA AL"

KIZILAY MADEN SUYU TESİSİ TEHLİKEDE Mİ?

İYİ PARTİ'DEN KIZILAY MADEN SUYU İDDİASI:  AFYON MİLLETVEKİLİ OLGUN AYAĞA KALKTI!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Kızılay Maden Suyu fabrikasında üretimin durdurulduğu ve dolum işlemlerinin yapılmadığı yönündeki iddialara sert bir şekilde karşı çıktı. Tesisin durumu hakkında basın bildirisi yapan Olgun,  duyduğu endişeyi dile getirdi.Afyonkarahisar Kızılay Maden Suyu fabrikasında yaşanan durumu eleştiren Milletvekili Olgun, "Afyonkarahisar'ımızın değerli bir simgesi olan Kızılay Maden Suyu tesislerinde depozitolu dolumun neden yapılmadığını, tesisten neden üretim sesi gelmediğini sorguluyoruz. Tesis kapandı mı, çalışanlar işten çıkarıldı mı? Mart 2023'te basına yansıyan, fabrika hakkındaki olumsuz görüntüler bizleri tedirgin etmişti. Bu durum, birilerine peşkeş çekilmek için mi düzenlendi? Afyonkarahisar adını taşıyan bu tesisin tekrar revize edilmesi gerekmiyor mu? Zarar ediyor diye daha önce satılan SEKA-Şeker fabrikası gibi değerlerimizin kaybıyla sonuçlanan satış kararları yapılıyor olabilir mi?" şeklinde konuştu.

Bu olayların aydınlatılmasını talep eden Milletvekili Olgun, hükümetin ve ilgili kurumların bir an önce cevap vermesi gerektiğinin altını çizdi. Afyonkarahisar'ın ve Kızılay'ın prestijli kuruluşlarından birinin potansiyel tehlike altında olabileceğini vurgulayarak, yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Editör: Ayben Horzum