KARAYİP’LERDEN, AKÜ VETERİNER FAKÜLTESİNE ZİYARET

St.Kitts ve Nevis’te bulunan Ross Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Parazitoloji Uzmanı Prof. Chaoqun Yao, Erasmus KA171 programı kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesini ziyaret etti

Karayip’lerden Veteriner Fakültesine gerçekleşen ziyaret; şimdiye kadar ki en uzak noktadan, ikili değişim antlaşmaları kapsamında Veteriner Fakültesine gerçekleşen akademik ziyaret oldu.

AFYON’UN YATIRIM VE PROJELERİ ELE ALINDI AFYON’UN YATIRIM VE PROJELERİ ELE ALINDI

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek’i ziyaret eden Prof. Yao Veteriner Fakültesinin uluslararası düzeyde güçlü bir alt yapıya sahip olduğunu gördüğünü ve Türkiye ve Afyonkarahisar’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Volkan Yaprakcı ve Veteriner Fakültesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Sinan Erez’in de hazır bulunduğu ziyarette Dekan Prof. Dr. Civelek AKÜ’de en fazla uluslararası antlaşmaya sahip akademik birimin Veteriner Fakültesi olduğunu belirtti. Civelek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın ortaya koyduğu yaklaşım çerçevesinde uluslararası antlaşma sayılarını zirveye taşıdıklarını belirterek AKÜ Veteriner Fakültesinin Türkiye’deki Veteriner Fakülteleri arasında da en fazla uluslararası bilateral antlaşmaya sahip fakültelerden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Editör: Ayben Horzum