KADIN VE DEMOKRASİ VAKFI’NIN AFYON YÖNETİMİ BELİRLENDİ

“BİZ TÜRKİYE’NİN YANGININI SÖNDÜRMEK ZORUNDAYIZ” “BİZ TÜRKİYE’NİN YANGININI SÖNDÜRMEK ZORUNDAYIZ”

8 Mart 2013 tarihinde kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla “Varoluşta eşitlik, sorumlulukta adalet” ilkesini benimseyerek kurulan Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın (KADEM) Afyon Temsilciliği açıldı.

KADEM’İN 54. TEMSİLCİLİĞİ AFYON’A VERİLDİ

KADEM Afyon Temsilcisi Öğretmen Huriye Akçay, oldu. Türkiye’de 53 ilde başarıyla yürüttüğü çalışmalarına 54’üncü il olarak Afyon Temsilciliği’ni ekleyen KADEM’in İl Temsilciliğine Öğretmen Huriye Akçay seçildi. Seçimin ardından açıklama yapan KADEM Afyon Temsilcisi Huriye Akçay, şunları kaydetti: “Bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmek için ben ve ekibim üzerimize düşen görevleri yapma konusunda gönüllü ve heyecanlıyız. Gastronomi, tarım ve turizm kenti Afyon’umuzda kadınların onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek için kadına dair konularda ‘varoluşta eşitlik sorumlulukta adalet’ ekseninde ilerlemeye kararlıyız. Aynı zamanda kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapı ile ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdamı artırmak ve girişimciliği destekleyerek sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak hedefimiz. Aile birliğini tehdit eden problemlerde ise her zaman çözümün bir parçası olarak görev alacağız. Afyon kadınlarının yaşadığı sorunlara çözümler üretmeye Afyon KADEM olarak gayret edeceğiz. Rabbim muvaffak etsin.”

KADEM BAŞKALIĞINA AKÇAY SEÇİLDİ

Huriye Akçay Başkanlığındaki yönetim kurulu ve gönüllü üyeleri şu isimlerden oluştu: Zeynep Akkan, Emine İnan, Sema Şahin, Münevver Şehitoğlu, Rahime Özdamar, Müşerref Avcıoğlu, Aliye Mete Sert, Sevim Öztürk, Sebahat Aksoy, Rabia Demirtaş, Rabia Aycan Diren, Şule Gün, Neşe Yılmaz.

KADEM NEDİR?

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), kurulduğu 8 Mart 2013 tarihinden bu yana kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla çalışan, “varoluşta eşitlik, sorumlulukta adalet” ilkesini savunan bir sivil toplum kuruluşudur. Genel Merkezi İstanbul’da olan vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yönetim Kurulu Başkanı ise Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’dur. KADEM Kadın hakları ve aileyi ilgilendiren meselelerde, uygulanabilir ve kalıcı çözümler üreterek, adalet merkezli bir söylem oluşturmak için çalışmalar yapar. Toplumsal hayatın her alanında kadının temsilini güçlendirmeyi hedefler.

Editör: Ayben Horzum