İKİ ASKERDE  İKİ KEZ YARALANDILAR

İki kahraman’da ikişer kez gazi oldular

VALİ YİĞTBAŞI, “ZAFER MÜZESİ HEPİMİZİN, AĞUSTOS’TA TAMAMLANMIŞ OLACAK” VALİ YİĞTBAŞI, “ZAFER MÜZESİ HEPİMİZİN, AĞUSTOS’TA TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Hakkâri Dağlıca'da iki kahraman askerimiz yaralandı...

06 Temmuz 2024 tarihinde Hakkari Dağlıca Gevanakurki Üs Bölgesi'nde görevli askerlerimiz EYP patlaması sonucu yaralandı.

Patlamada Dazkırı ilçemiz nüfusuna kayıtlı İs.Uzm.Çvş. Ahmet Düzen ve Sandıklı ilçemiz nüfusuna kayıtlı P.Uzm.Çvş. Hakan Çetin isimli askerlerimiz yaralandılar. Askerlerimizin tedavileri Hakkâri Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra ileri tedavi süreci planlanarak askerlerimize belirli bir süre istirahat verildi.

Yaralı askerimizin ikisinin de ortak bir özelliği ve kahramanlığı bulunuyor. İki askerimiz ‘de daha önceden iki kez ayrı ayrı tarihlerde operasyon bölgesinde yaralandılar.

Dazkırı’lı yaralı asker İs.Uzm.Çvş. Ahmet Düzen: Pençe Kilit Operasyonları devam ederken Kuzey Irak Bazni Tepe Mevkiinde  31 Mayıs 2022 Tarihinde bulundukları mevziiye teröristler tarafından sızma girişiminde bulunulduğu esnada, teröristlerin el bombalı ve roket atışlı saldırısında yaralanmıştı.

Yaralı asker Düzen , o tarihte Hakkari Devlet Hastanesinde müdahaleler yapılmış, kendisine bir süre istirahat verilerek taburcu edilmiş ve birliğine geri dönmüştü. Kahraman Asker  İs.Uzm.Çvş. Ahmet Düzen 06 Temmuz 2024 tarihindeki saldırıda tekrar ikici kez terörle mücadele esnasında yaralandı.

Sandıklı İlçesi Nüfusuna Kayıtlı P.Uzm.Çvş. Hakan Çetin ise  yine Pençe Kilit Operasyonlarında Şemdinli Hakkâri de görevli iken 28.11.2023 tarihinde Irak'ın Kuzeyinde Hakurk Bölgesinde Güdümlü Füze Saldırısı Sonucu yaralanmıştı.  Yaralı askerimize o tarihte Derecik Devlet Hastanesinde müdahaleler yapılmış olup, kendisine bir süre istirahat verilerek taburcu edilmiş, sonra birliğine geri dönmüştü. Kahraman Askerimiz P.Uzm.Çvş. Hakan Çetin 06 Temmuz 2024 tarihindeki saldırıda tekrar ikici kez terörle mücadele esnasında yaralandı. Tedavileri devam etmektedir..

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı;  yaralı askerlerimizin ilk yaralandıkları gün de ve  ikinci yaralandıkları gün de yanlarında olduklarını durumlarını takip ettiklerini söyledi. İlgili makamlara bilgilerini verdiklerini söyleyen Kumartaşlı; “İş ve işlemlerinin yapılması için yön gösteriyoruz. Askerlerimize sağlık dileyerek geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aileleriyle de bizzat irtibat halindeyiz. Şu an için tedavileri sürüyor. Yaralı askerlerimize Allah’tan şifalar diliyorum”dedi.

Editör: Ayben Horzum